14 вересня о. Ігор Шабан, голова Комісії УГКЦ з міжконфесійних та міжрелігійних відносин, провів робочу зустріч з представником Дикастерії міжрелігійного діалогу Святого Престолу та професором Папського Григоріанського університету в Римі, монсиньйором Лораном Басанезе.
Під час зустрічі йшлося про сучасну ситуацію в Україні, повідомляє Департамент інформації УГКЦ.
За словами о. Шабана, українці, прості люди, жертви цієї війни, вижили завдяки світовій християнській солідарності та молитві. Отець також згадав про двох полонених священиків УГКЦ із Бердянська, Івана Левицького та Богдана Гелету, доля яких з 2022 року залишається невідомою.
Також співрозмовники торкнулись нещодавніх слів Папи Франциска під час телемосту з російською молоддю про "велику Росію, її культуру та спадщину". Священик пояснив архиєпископу Челестіно, що ці слова зранили українське суспільство та українських католиків зокрема і завдали болю українському народу, бо в Україні ніхто не забув, як після ІІ Світової війни тисячі єпископів, священиків і вірних УГКЦ були вислані у Сибір і знищені за збереження віри і любові до своєї Церкви.
«Здається, що уявлення Папи про історію Росії досить поверхневі. Він, без сумніву, чув про двох російських царів: Петра та Катерину. І, можливо, не чув, що перший будував свою нову столицю на українських кістках і палив українську столицю, а друга нищила українську козацьку республіку. Все так само, як Путін робить у наші дні, коли задля відновлення російської імперії Кремль вбиває тисячі українців і спалює наші землі», — зазначив о. Ігор.
«Цілком можливо, що Папа шукає шляхів діалогу. Зрозуміло, що Папа вирішив, що це може бути молодь. Можливо, на це його надихнули Світові дні молоді в Лісабоні на початку серпня. І це, звичайно, можна зрозуміти, бо ми справді вдячні єпископу Рима за те, що кожного тижня на площі Св. Петра він закликає до молитви за Україну; вдячні за те, що він неодноразово прямо засуджував агресію росії проти України; вдячні, що він безпосередньо займається поверненням українських дітей та військових із полону. Тому сьогодні УГКЦ разом з усіма громадянами нашої держави засуджує ідеологію „русского міра“. Сподіваємося, Святіший Отець почує наш голос».
На завершення зустрічі співрозмовники обговорили сучасні виклики під час служіння УГКЦ у час війни. Зокрема в соціальній сфері, о. Ігор висвітлив діяльність благодійної Патріаршої фундації «Мудра справа», яка вже встигла допомогти десяткам тисяч потребуючих сімей продуктовими наборами й евакуювала за допомогою волонтерів декілька тисяч осіб зі сходу та півдня України.
Нагадаємо, що о. Ігор Шабан цими днями перебуває у столиці Франції, де проходить робоча зустріч офіційних представників католицької Церкви, відповідальних за міжрелігійний діалог у різних країнах Європи.