Голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ відвідав молдовські Бельці, де 23 відсотки населення – українці

Голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ відвідав молдовські Бельці, де 23 відсотки населення – українці - фото 1
У рамках душпастирського візиту до Молдови Голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ владика Степан Сус відвідав Бельці та зустрівся з консулом.

Єпископ розповів Консулу про діяльність ПМВ і подякував йому за дипломатичну працю і співпрацю з місцевими священиками УГКЦ, повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

«У Молдові українцями греко-католиками опікуються два священики. Католицька Церква тут має 20 тисяч вірних, водночас це друга релігійна конфесія. Наше завдання - допомогти нашим отцям і через них, можливо, і вам.,щоби ми формували українську громаду тут, у Молдові», - зазначив владика Степан.

Голова ПМВ також відзначив важливість праці з молоддю та дітьми і запропонував розглянути можливість проведення літніх таборів на території України для дітей українців, які мешкають у Молдові.

Відтак Консул подякував єпископу за духовну опіку українцями у Молдові. «Можливо, не відразу відчувається результат вашої роботи, але на перспективу це дуже важливо. Отець Роман Поправка завжди відгукувався, приїжджати до нас у Бельці на різні заходи. Для нас дуже важливо, щоби Боже Слово тут звучало українською мовою. Тут дуже багато українців», - зауважив Олег Євдокимов.

Він також відзначив, що Консульство України у Бельцях активно пропагує українську мову і культуру, проводить різноманітні заходи, відвідує школи і ліцеї, де навчаються етнічні українці. Завдяки такій промоції минулого року до Бельцького педагогічного університету імені Алеку Руссо на відділення української мови та літератури вступили 15 студентів.

У зустрічі також взяли участь душпастирі українців греко-католиків у Молдові о. Роман Поправка і о. Ігор Плевський, секретар ПМВ о. Роман Ільницький, а також керівництво Союзу українців Молдови «Заповіт».

19 лютого Голова ПМВ у Кишиневі відвідав благодійний фонд «Optima Fide» і поблагословив будівництво реабілітаційного центру.

Голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ відвідав молдовські Бельці, де 23 відсотки населення – українці - фото 67366

 

Фонд «Optima Fide» - це благодійний фонд, який діє у Кишиневі з вересня 2014 року. Мета організації - забезпечити підтримку соціально вразливих груп населення, незалежно від віку, статі, національності, раси, релігійної приналежності. Організація працює з нарко- та алкозалежними людьми.