Голова ПМВ УГКЦ здійснює душпастирський візит у Словаччину

Голова ПМВ УГКЦ здійснює душпастирський візит у Словаччину - фото 1
Голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ владика Степан Сус відслужив Літургію для українців Братислави у храмі Святої Розалії, який рік тому передали у користування українській спільноті.

Із ним співслужили: єпископ Братиславської єпархії Словацької Греко-Католицької Церкви владика Петер Руснак, канцлер Братиславської єпархії СГКЦ о. Петро Сабол, душпастир для українців греко-католиків Словаччини о. Ігор Марусин.
Про це 26 липня повідомив Департамет інформації УГКЦ.

“Приємно через рік знову відвідати вашу спільноту, вашу парафію, вашу церкву і бути разом із вами. Хочу передати вам вітання від Глави нашої Церкви Блаженнішого Святослава і також подякувати за гостинність владиці Петерові Руснаку, який дозволив молитися тут нашій українській спільноті греко-католиків, які доповнюють місцеву спільноту Словацької Греко-Католицької Церкви. Для нас це великий жест. Важливо, що тепер ми разом можемо зібратися на Літургії”, - зазначив владика Степан на початку проповіді.

Після Літургії владика Степан вручив подячні грамоти від Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава за внесок у розвиток Української Греко-Католицької Церкви у Словаччині владиці Петерові Руснаку, о. Андрію Євчуку, старості району Ламач у Братиславі Лукашу Баняцькому і послу України у Словацькій Республіці Юрію Мушці.

«Для цього ми і працюємо, щоби українці за кордоном могли чути рідну мову, молитися рідною мовою вільно», - зазначив пан Посол.

У липні 2020 року голова ПМВ владика Степан Сус здійснив душпастирський візит до Братислави. Під час зустрічі зі старостою району Ламач і з його доброї волі було домовлено, що храм Святої Розалії буде переданий для потреб УГКЦ, української спільноті, яка буде тут молитися.

Вже з 1 квітня 2021 року для духовної опіки українців у Словаччині був призначений священник о. Ігор Марусин. Відтоді щонеділі і на свята українці моляться у храмі Святої Розалії за адресою: Kaplnka Svätej Rozálie, ul. Rozálska, 841 03 Lamač, Bratislava.

Владика Степан також відвідав українців греко-католиків у словацькому місті Трнава і очолив Божественну Літургію у місцевому костелі Святого Миколая. Із ним співслужили секретар Апостольської нунціатури в Словаччині о. Андрій Євчук, парох костелу Святого Миколая о. Йозеф Галовіч, душпастир для українців греко-католиків Словаччини о. Ігор Марусик і секретар ПМВ о. Роман Ільницький.

Голова ПМВ УГКЦ здійснює душпастирський візит у Словаччину - фото 76160

 

На Літургії були присутні і представники дипломатичного корпусу на чолі з послом України в Словацькій Республіці Юрієм Мушкою.

Після Богослужіння голова ПМВ поспілкувався з місцевою українською громадою.