Владика УГКЦ Степан Сус з душпастирським візитом відвідує Словаччину

Владика УГКЦ Степан Сус з душпастирським візитом відвідує Словаччину - фото 1
Візит голови Пасторально-міграційного відділу УГКЦ розпочався з відвідин 21 травня парафії УГКЦ в храмі Святої Розалії в Братиславі. Із владикою Степаном Сусом співслужили душпастир для українців греко-католиків Словаччини о. Ігор Марусин і священики ПМВ о. Андрій Гах і о. Роман Ільницький.

Напередодні Літургії владика Степан Сус разом із єпископом Братиславської єпархії Греко-Католицької Церкви владикою Петром Руснаком освятив у Братиславі приміщення катехитичної школи при парафії УГКЦ Святої Розалії.

Владика Степан зауважив, що парафія УГКЦ у Братиславі зросла. «Більше стало тих, хто відвідує храм, хто бере участь у Літургії. Серед вас багато дітей – і це дуже добре. Важливо, щоб вони почувалися в церкві як вдома. Для всіх нас церква має бути місцем, де ми почуваємося як вдома», – зазначив єпископ.

Він закликав парафіян щодня жити по-християнськи.

Після Богослужіння діти з парафії презентували владиці Степану листи для українських воїнів і попросили єпископа передати їх нашим захисникам.

22 травня, голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ владика Степан Сус відслужив Літургію для українців у словацькому місті Трнава, у місцевому костелі Святого Миколая.

Владика УГКЦ Степан Сус з душпастирським візитом відвідує Словаччину - фото 93692

Він також зауважив, що в парафії УГКЦ у Трнаві стало більше дітей. «Приємно, що вас так багато...Було б добре, щоб усі діти підтримували своїх батьків у цей складний час», – зауважив єпископ. Після богослужіння він поспілкувався з місцевою громадою і українцями, які виїхали до Трнави внаслідок війни.

Голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ владика Степан Сус 22 травня відслужив Святу Літургію для новоствореної громади УГКЦ у словацькому місті Нітра.

Владика УГКЦ Степан Сус з душпастирським візитом відвідує Словаччину_2Це перша Архиєрейська Літургія в українській парафії цього міста. З благословення голови ПМВ владики Степана Суса, о. Іван Коваль розпочав своє служіння тут для вірних УГКЦ цього року напередодні Великодня.

«Ваша спільнота нова, тільки будується. Але Господь сказав: "Там, де двоє чи троє зберуться в Моє Ім’я, – там Я посеред них", – зазначив владика Степан під час проповіді. – Ви прийшли, щоб зустріти Господа. Важливо, щоб ми ділилися цим даром віри і свідчили Христа, зокрема щоб ділилися з українцями, які тут живуть, але, можливо, не знають, що тут є наша церква».