Created with Sketch.

Голова єпископату ЄС: результати виборів демонструють стурбованість громадян війною в Україні

26.06.2024, 13:50

Громадяни Європейського Союзу хочуть, щоби політики брали активнішу участь у вирішенні міжнародних проблем, таких як війна в Україні.

Про це заявив Маріано Крочіата, голова Конференції єпископату Євросоюзу (COMECE), передає CREDO.

За словами прелата, попри низьку явку виборців, громадяни ЄС очікують, що обрані члени спільного парламенту 27 країн відреагують на їхні нагальні проблеми — а це, зокрема, страх перед широкомасштабною війною у Європі.

«Результат [виборів] свідчить, що громадяни країн Євросоюзу переживають фазу занепокоєння, можливо, навіть, краще сказати — страху», — сказав він.

Єпископ також зазначив, що [у суспільстві] панує страх війни, «результат якої не передбачуваний і не зрозумілий», і виборці прагнуть більшого спокою. За його словами, громадяни ЄС очікують, що обрані чиновники «зроблять щось, щоби їхні голоси були почуті» і матимуть достатню політичну волю для того, щоби стати міжнародним суб’єктом, який працює і діє настільки активно, наскільки це можливо, у протистоянні між великими та середніми силами, які несуть відповідальність за багато речей, зокрема за війну в Україні.

Єпископ Крочіата, обраний головою COMECE на п’ятирічний термін у 2023 році, зауважив, що лише 51% із 370 млн виборців взяли участь у виборах 7-8 червня. «Це той елемент, що сам собою ставить питання і спонукає до роздумів», — сказав він.

Прелат також говорив про важливість кроків нової комісії та Європарламенту у бік зміцнення дипломатичних зусиль щодо миру між Україною та Росією, з максимальним залученням сторін до діалогу.

«Будь-який діалог, який може відбуватися за участі України, Росії, близьких до Росії країн, громадян, які відвідують наші країни і є вихідцями з Росії, не можна вважати незначущим, — сказав він. — Не думайте, що це другорядні ініціативи. Можливо, вони не мають прямої ефективності або безпосередньо не спрямовані на дипломатичні дії, та вони важливі, бо створення клімату… у цих країнах може зіграти свою роль вкупі з інституційними ініціативами».

«Я думаю, що громадська думка, спільна чутливість, комунікація, все [може вплинути]… Ми повинні зробити свій внесок, тому що все може мати вплив, який рано чи пізно призведе до важливих рішень, що справді зможуть переламати ситуацію і зупинити війну», — підсумував єпископ Крочіата.

Читайте також
Світові Папа Римський призначив критика Трампа архиєпископом Вашингтона
Сьогодні, 13:16
Світові Кирил освятив для російських військових натільні хрестики з ініціалами Путіна
Сьогодні, 12:42
Світові Стан Предстоятеля Албанської Православної Церкви критичний
Сьогодні, 11:55
Світові Черниця очолить Дикастерію в справах богопосвяченого життя
Вчора, 13:38