Created with Sketch.

Головні мусульманські і юдейські свята можуть стати державними

31.07.2020, 10:40

Володимир Зеленський 30 липня підписав Указ Президента України №303/2020 "Питання визначення статусу окремих релігійних свят".

Згідно з ним, уряд має підготувати законопроект і винести його на розгляд Верховної Ради щодо надання статусу державного головним святам за мусульманським, юдейським календарями та Великодня за Григоріанським календарем.

"З метою забезпечення конституційних прав і свобод громадян, реалізації рівних прав та можливостей усіх віруючих, вшанування історії, культури, традицій українського суспільства як багатонаціонального та багатоконфесійного постановляю:

1. Кабінету Міністрів України у взаємодії зі Всеукраїнською Радою Церков, релігійними організаціями, Українським інститутом національної пам’яті опрацювати питання щодо надання державного статусу окремим релігійним святам, зокрема таким: Рамазан-Байрам, Курбан-Байрам, Песах, Рош-Гашана, Ханука, Великдень християн західного обряду та іншим, внести на розгляд Верховної Ради України відповідний законопроект.

2. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування", — йдеться в указі.

Якщо цей законопроект буде підтриманий у парламенті, то кількість релігійних свят, які мають статус державних, суттєво зросте: з 4х до 10. Але це не означає, що вони всі будуть вихідними.

За роз'ясненням щодо цього питання редакція РІСУ звернулась до релігієзнавця Дмитра Горєвого.

"Річ у тому, що вихідні дні та державні свята – це не завжди одне й те саме, — роз'яснює релігієзнавець Дмитро Горєвой. — Бувають державні свята, які і не є вихідними. Приміром, усілякі професійні свята, як от «День юриста» чи «День працівника культури». Вони є державними святами, але робочими днями. Саме такі свята встановлюються указами Президента України. Коли ж мова йде про вихідні дні, то вони перелічені у Кодексі законів про працю. Відповідно, зміни до цього вносить Верховна Рада України, а не президент".

Згадайте, які точилися суперечки, коли у 2017 р. ухвалювали закон, згідно з яким Різдво Христове за новоюліанським та григорианським календарями зробили вихідним. Багато парламентарів були не стільки проти Різдва, скільки не хотіли збільшувати кількість вихідних. Оскільки такий бідній країні, як наша потрібно багато працювати, а не відпочивати. Тоді було ухвалено компроміс – 2 травня перестає бути вихідним на користь 25 грудня. Баланс неробочих днів було збережено,
— Дмитро Горєвой.

За словами релігієзнавця, Великдень за Григоріанським календарем і так щороку є вихідним, оскільки припадає на неділю, тому це не внесе змін до кількості державних вихідних днів у році. А от свята Курбан-Байрам і Песах щороку випадають в різні дні тижня, а тому мусульмани і юдеї мають право мати вихідний в ці найбільші для них свята.

Читайте також
Держава У Криму окупанти переслідують 117 людей у «справі Хізб ут-Тахрір», - правозахисники
31 липня, 17:47
Держава У Криму судитимуть голову осередку Свідків Єгови
31 липня, 14:13
Держава На Росії помер засуджений 68-річний свідок Єгови
31 липня, 13:35
Держава Представник держдуми РФ у Бердянську навчав, як поводитися із "сектантами"
31 липня, 12:23