Головний рабин Києва рав Йонатан Біньямін Маркович, коментуючи інформацію про початок роботи зони вільної торгівлі між Україною та Ізраїлем із 1 січня 2021 року, заявив, що мир і союз завжди є ключем до розвитку.
Про це виданню "ГОРДОН" поінформували в Офісі президента України.
"Як головний рабин міста Києва, як українець і як єврей, я щасливий бачити прорив України на міжнародній арені, і зокрема стосовно поглиблення співдружності України та Ізраїлю. Був дуже щасливим почути новини про ЗВТ між Україною та Ізраїлем. Мир і союз – це завжди ключ для розвитку, особливо з огляду на те, якими схожими є зараз ситуації України та Ізраїлю – у нас схожі гімни про те, що нас не зламали і не померла наша надія і слава, багато батьків – засновників Ізраїлю і єврейських мудреців саме з України!" – ідеться в повідомленні.
Рабин також висловив надію на те, що спільними зусиллями українці та євреї переможуть пандемію коронавірусу та інші виклики, з якими стикаються їхні країни.
"Вірю, що з Божою допомогою на Україну чекає безперервний розвиток із передовими технологіями Ізраїлю та геніальними ідеями українців", – зазначив рабин.
Сьогодні президент України Володимир Зеленський заявив, що зона вільної торгівлі з Ізраїлем почне працювати з 1 січня 2021 року.
У 2019 році загальний торговельний обіг між Україною та Ізраїлем становить $1,116 млрд. За даними МЗС України, введення зони вільної торгівлі з Ізраїлем може допомогти вдвічі збільшити товарообіг між країнами в короткостроковій перспективі.
Зеленський 6 серпня 2019 року підписав закон про ратифікацію угоди про зону вільної торгівлі між Кабміном України та урядом Держави Ізраїль. Документ підписали 21 січня 2019 року в Єрусалимі. 11 липня 2019 року його ратифікувала Верховна Рада.
14 серпня прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху заявляв, що його уряд завершить ратифікацію угоди про вільну торгівлю з Україною найближчим часом.
Угода набуде чинності за 60 днів після дати останньої дипломатичної ноти, якою сторони повідомляють одна одну, що їхні внутрішні юридичні процедури виконано. Дія угоди не поширюється на анексований Крим, а також непідконтрольні території Донецької та Луганської областей до повного припинення збройної агресії Росії й відновлення конституційного ладу в окупованих регіонах.
З моменту набуття угодою чинності буде скасовано ввізні мита приблизно для 80% українських промислових товарів, також завдяки скасуванню приблизно 70% ввізних мит на ізраїльську промислову продукцію стане можливим високотехнологічний інвестиційний імпорт, повідомляли в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України.