Свято-Дмитрівська парафія Української Греко-Католицької Церкви м. Харкова звернулася до мера міста Ігоря Терехова з пропозицію прибрати з мапи міста ще один кремлівський топонім. Йдеться про перейменування вулиці Малиновського у Холодногірському районі Харкова.
Про це Харків Times довідався із заяви Свято-Дмитрівської парафії.
«Відповідно до Закону України № 2558 «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів та заборону використання і символіки» наше місто поволі позбавляється реліктових елементів, нав’язаних радянською владою», – йдеться в заяві.
Автори звернення наголошують, що все життя Родіона Малиновського було підпорядковане боротьбі за комуністичну ідею.
В 1919 році він воював у Червоній армії, брав участь у спробах нав’язати Іспанії радянську модель влади. Успішно пережив репресії, увійшов у довіру до Микити Хрущова і брав участь у змові його опонентів. За його наказом були криваво придушені виступи робітників Новочеркаська у 1962 році.
Цей радянський діяч ніяк не пов’язаний з Харковом на відміну від митрополита УГКЦ Йосифа Сліпого, на честь якого пропонують перейменувати вулицю Малиновського.
«Адже на цій вулиці розташовується будинок колишньої Харківської пересильної в’язниці («Тюремний замок», вул. Малиновського, 5), де митрополит перебував кілька тижнів у липні серпні 1961 року під час етапу до Мордовських таборів.», – йдеться в заяві.
Йосиф Сліпий став першим Верховним Архиєпископом УГКЦ з правами Патріарха.
У 1965 році за ним було визнано сан кардинала Католицької Церкви, нагадали віряни.
За їх пропозицією вулицю Малиновського слід перейменувати на вулицю Кардинала Йосифа Сліпого.
У заяві підкреслюється, що Харків має досвід боротьби за увічнення пам’яті Йосипа Сліпого. На його честь на будівлі Харківської пересильної в’язниці було встановлено меморіальну дошку, яку потім два рази зносили «невідомі особи». Але кожного разу дошку відновляли.
Заяву про перейменування вулиці Малиновського на вулицю Кардинала Йосипа Сліпого за дорученням громади Свято-Дмитрівського храму УГКЦ було складено сьогодні, 24 серпня.