Created with Sketch.

Головний храм УГКЦ у Києві освятять 17-18 серпня

04.06.2013, 17:13

Від початків Патріарший собор Воскресіння Христового в Києві задумувався як дім для усіх греко-католиків, розкиданих по світах.

Під час святкування УГКЦ 1025-річчя Хрещення Руси-України, 17-18 серпня, відбудеться освячення Патріаршого собору Воскресіння Христового в Києві. З цієї нагоди за участю Блаженнішого Святослава (Шевчука) та єпископа Йосипа (Міляна), голови наглядової ради будівництва згаданого храму, 4 червня відбулася прес-конференція.

«Патріарший собор є знаком єдності нашої Церкви. Церкви, яка справді збирає розсіяних вірних греко-католиків на різних континентах і тих, що живуть в Україні, – сказав Предстоятель УГКЦ.

За його словами, до дня освячення Собору будуть завершені основні частини інтер’єру храму, котрі, за літургійними приписами, необхідні для освячення.

«Першого грудня закінчиться конкурс на проект всього інтер’єру Собору. Та після освячення храм уже буде живим і зростатиме у своїй внутрішній красі», - зазначив він.

Рішення про будівництво Патріаршого собору, як відомо, було ухвалене одночасно із рішенням про перенесення осідку Глави УГКЦ до української столиці – у 2002 році. Від початків він задумувався як дім для усіх греко-католиків, розкиданих по світах. Так з’явився клич «Собор єднає усіх!». Багато років тривала акція «Моя цеголка». Тобто, кожен вірний УГКЦ міг долучитися до збору коштів на цей храм.

У 2009 році під патронатом тодішнього Предстоятеля  Блаженнішого Любомира (Гузара) відбулися оперний та рок тури «З вірою і любов’ю» –– з метою збору коштів. До слова, вони були яскравими музичними подіями в житті країни.

«Мене вражає мій народ. Чимало тутешніх українців живуть на межі бідності, проте виділяють кошти на благородну справу, – зауважує владика Йосип (Мілян). –– А серед закордонних є такі, які заповідають частину власних заощаджень на будівництво центрального храму УГКЦ. Між іншим, інколи ці суми сягають понад сто тисяч доларів… Треба сказати, що біля Собору почали гуртуватися не лишень греко-католики, а люди, які мають ширший погляд на Церкву як таку. Наприклад, православний співак Павло Дворський своїми концертами збирав кошти для нас. Гадаю, це великий крок до об’єднання Церков через мирянина».  

Варто додати, що серед учасників обох турів «З вірою і любов’ю» хіба що хлопці з «Піккардійської терції» та брати Приймаки є вірними УГКЦ. Решта – європейська оперна прима Вікторія Лук’янець, соліст Національної опери України і Большого театру (Москва) Тарас Штонда, рок-гурти «С.К.А.Й.», «Друга ріка», Фома з «Мандрів» та інші – православні.

Хоча будівництво Патріаршого собору ще не завершене, освятити його саме під час 1025-річного ювілею Хрещення запропонував архиєпископ-емерит Блаженніший Любомир (Гузар). Мовляв, коли освячували Святу Софію в Римі, були тільки стіни, дах, підлога і престол.

До речі, планується, що до цього моменту підлога, підігрів якої якраз монтується, вже буде покрита мармуром. Звісно, буде  встановлено і престіл. Теж з мармуру –– білого.  Врешті, встановлять нові вхідні двері.

Слід відзначити, що освячення Патріаршого собору стане кульмінацією інших подій – Синоду єпископів УГКЦ, що триватиме з 11 до 18 серпня (центральна тема – нова євангелізація в УГКЦ) та Всесвітньої прощі до Патріаршого собору саме у цей ювілейний рік Хрещення.

Читайте також
Світові Підбиваючи підсумки року, Кирил згадав свій внесок у війну в Україні
Сьогодні, 13:09
Суспільство Патріарх УГКЦ розповів, як молиться під час ракетних обстрілів
Сьогодні, 12:29
Суспільство Олександру Усику заборонили на ринзі цілувати хрест
Сьогодні, 12:18
Суспільство РПЦ виступила проти багатоженства на Росії
Сьогодні, 11:46