Created with Sketch.

Графіті Бенксі, яке намагалися вкрасти у Гостомелі, тепер зберігається в Києво-Печерській лаврі

06 листопада, 08:50

Фрагмент стіни з роботою британського стритарт-митця Бенксі, на якій зображено жінку в халаті з вогнегасником, відтепер зберігається в Національному заповіднику "Києво-Печерська лавра".

Про це у Facebook повідомляє Києво-Печерська лавра, інформує Суспільне.

Поруч із сучасним графіті розташовані давньоруське графіті XI століття, на якому є шарж на будівничих Успенського собору лаврського ансамблю.

Графіті Бенксі з'явилося в Гостомелі на зруйнованій триповерховій будівлі після деокупації Київщини.

Однак 2 грудня 2022 року поліції повідомили, що невідомі зрізають картину митця зі стіни будинку.

Тоді затримали 8 людей, які намагалися вивезти малюнок у невідомому напрямку. Викрадачі — віком від 27 до 60 років. П'ятеро з них — мешканці Києва, ще троє — жителі Черкас.

Організатор крадіжки Сергій Довгий самовільно вирішив, що будинок із муралом Бенксі будуть зносити, і захотів забрати звідти картину.

Довгий взяв усю відповідальність на себе, тож правоохоронці не стали висувати підозри його співучасникам.

За місяць поліція повідомила, що експерти оцінили "Жінку в протигазі" у 9 мільйонів 41 тисячу 850 гривень.

"Наразі графіті законсервоване на невизначений термін. Доцільніше було б хоча б відкрити його глядачеві вже, у стінах якогось музею України", — зазначив Сергій Довгий після того, як визнав свою провину.

На малюнку була зображена жінка в халаті, протигазі та бігуді, яка тримає в руках вогнегасник. Вона дивилася на вигоріле вікно за метр від неї. На рівні ніг жінки стояв дерев'яний стілець. Так виникало враження, що саме жінка в протигазі стала на стілець і погасила полум'я у вікні.

Британський вуличний художник Бенксі підтвердив, що є автором графіті у селищі Бородянка на Київщині. На руїнах однієї зі знищених росіянами багатоповерхівок він зобразив дівчинку, яка стоїть на руках.

Бенксі – псевдонім вуличного художника, політичного активіста та режисера з Великої Британії. Його справжнє ім'я досі залишається невідомим, попри численні версії дослідників. Поціновувачі творчості Бенксі захоплюються тим, як він із вандала, що розписував стіни у Великій Британії в 90-х роках, став художником, чиї роботи коштують кількадесят мільйонів доларів на аукціонах у Великій Британії та Америці.

Читайте також
Культура Музеї історії міста Києва діє виставка ікон і церковного начиння "Козацькі дари"
Сьогодні, 10:00
Культура У Вашингтоні презентували книжку про колядки
Вчора, 12:00
Культура Українців закликають долучитися до акції «Коляда для захисника»
06 листопада, 09:32
Культура Міжнародний проект зі збереження української спадщини «Ковчег» анонсував першу місію
06 листопада, 11:28