• Головна
  • Теми
  • Греки опублікували запис розмови Патріархів Варфоломія та Кирила...

Греки опублікували запис розмови Патріархів Варфоломія та Кирила

28.09.2018, 14:59
Греки опублікували запис розмови Патріархів Варфоломія та Кирила - фото 1
Грецький сайт "Ортодоксія" опублікував уривки з тригодинної бесіди між Вселенським Патріархом Варфоломієм та Предстоятелем РПЦ Кирилом під час зустрічі на Фанарі 31 серпня.

Грецький сайт "Ортодоксія" опублікував уривки з тригодинної бесіди між Вселенським Патріархом Варфоломієм та Предстоятелем РПЦ Кирилом під час зустрічі на Фанарі 31 серпня.

Зустріч на Фанарі

Як випливає із розмови, головною темою була Україна та надання Українській Церкві автокефалії. Хоча після розмови Патріарх Кирил намагався журналістам натякнути, що українське питання було якимось проміжним, — про це на своїй сторінці у Фейсбуці написав Ярослав Коцюба, експерт Інституту світової політики.

Під час діалогу Предстоятель РПЦ намагався переконати Патріарха Варфоломія, що не варто надавати автокефалію УПЦ, тому що на Майдані відбувся "держпереворот" і тепер, мовляв, нова незаконна влада намагається через автокефалію укріпити свої позиції. При цьому Кирил переконаний, що промосковські сили скинуть українську владу.

Як зауважує Я.Коцюба, Патріарх Варфоломій досить влучно парирував, коли запитав кремлівських агентів: Чому ви не можете вільно їздити в Україну? Чи не тому, що у вас немає там підтримки?

«І зовсім розгнівали Вселенського Предстоятеля заяви митрополита Іларіона Алфеєва ("глави МЗС РПЦ") про те, що нібито "Порошенко підкупив Константинополь". Варфоломій попередив московського пропагандиста в рясі, що якщо він не зможе довести ці порожні обвинувачення, то на нього чекає "церковне прокляття". "Якщо ви брешете, це вам не даремно не минеться", — сказав Константинопольський Патріарх. Алфеєв почав виправдовуватися. Мовляв, він не казав, що це Петро Порошенко, а "розкольники", які їздили до Стамбулу "не з порожніми руками". Варфоломій попросив Кирила вгамувати Іларіона, який заподіяв багато шкоди у стосунках між Константинополем та Москвою.

Але найголовніше, що в цій розмові прозвучало: Україна була і залишається канонічною територією Вселенської Церкви. Тому питання надання автокефалії лежить повністю в компетенції Матері-Церкви. Патріарх Варфоломій прямо повідомив Кирилу, що процес вже запущений і пройшов перший етап узгодження та обговорення», — пише Ярослав Коцюба.

Нагадаємо, 31 серпня цього року на Фанарі відбулася зустріч Вселенського Патріарха Варфоломія і делегації РПЦ на чолі з Патріархом Кирилом. Вселенський Патріарх повідомив російському колезі, що 25-річний розкол в українському православ’ї наближається до кінця. Константинопольський Патріархат готовий надати Українській Церкві автокефалію: «Це буде не створення нового розколу, а приєднання до Церкви».

Читайте також: Диалог Варфоломея – Кирилла по украинскому вопросу