Греко-католики у Києві провели Екуменічний молебень

Греко-католики у Києві провели Екуменічний молебень - фото 1
У храмі Святого Василія Великого в Києві 23 січня відбувся Екуменічний молебень, організований Українською Греко-Католицькою Церквою.

Про це йдеться на Фейсбук-сторінці монастиря Святого Василія Великого.

У всьому світі 18–25 січня 2022 року традиційно проходить Тиждень молитов за єдність християн. Цього року головною темою молитви є гасло: «На сході ми бачили зорю Його і прибули поклонитись Йому» (Мт. 2, 2).

Під час Молебню, в рамках Тижня молитов за єдність християн, спільно молилися владика УГКЦ Йосиф Мілян, який очолив молитву, також у Богослужінні взяв участь Апостольський нунцій в Україні Вісвальдас Кульбокас, єпископ-помічник Київсько-Житомирської дієцезії РКЦ в Олександр Язловецький та духовенство Католицьких і Православних Церков, а також представники юдейської месіанської спільноти християн.

Апостольський нунцій в Україні, архиєпископ Вісвальдас Кульбокас виголосив проповідь про сенс і значення молитви за єдність християн: «Тиждень молитов за єдність християн є дуже гарною подією, але і дуже драматичною з одного боку, коли ми возносимо нашу молитву до Бога Отця, щоб усі віруючі в Нього, в Його Сина Ісуса Христа і Святого Духа, мали одне серце і одну душу. Ми знаємо, що робимо дуже гідний і дуже справедливий вчинок. З іншого боку, коли ми порівнюємо думки нашого серця з думками Ісуса Христа, ми часто розуміємо, що наше серце жорстоке і байдуже. Ми навіть звикли бачити християн поділеними, і наше серце не достатньо плаче з цього приводу».

Проповідник підкреслив, що ми не можемо сказати, що ми достатньо любимо свого Бога, поки ми розділені".

«Тому сьогодні ми молимося до Бога Отця, і Сина, і Святого Духа, щоб приділяв нам цю увагу до знаків, подій та людей, а також дав нам творчість та мужність у поширенні справжньої єдності між усіма християнами. І нехай Господь простить нам усі гріхи, здійснені нашими вчинками, словами і бездіяльністю, коли ми не виконували свої зобов’язання шукати цієї єдності», - наголосив нунцій.

Наприкінці Екуменічної молитви духовенство та всі вірні разом виконали духовний гімн «Боже, великий, єдиний…».