Греко-католики відзначили 10-ліття Харківського екзархату

03 квітня, 14:43
Католики
Греко-католики відзначили 10-ліття Харківського екзархату - фото 1
2 квітня виповнилося 10 років від дня створення Харківського екзархату УГКЦ. У катедральному соборі Святого Миколая Чудотворця з нагоди ювілею було відслужену подячну Святу Літургію, яку очолив екзарх Харківський владика Василь Тучапець у співслужінні зі священниками екзархату.

Про це повідомила прес-служба екзархату.

«2014 рік був непростим в історії нашого народу — розпочалася війна, з’явилися нові виклики та випробування, тоді ж було створено Харківський екзархат, до якого ввійшли три області: Харківська, Полтавська та Сумська», — зауважив владика Василь.

Архиєрей зазначив, що за ці 10 років екзархат пройшов різні випробування, одне з найважчих із них — повномасштабна війна росії проти України.

«Завдяки тому, що був створений Харківський екзархат, збільшилася кількість парафій на східних теренах, побільшало священників, з огляду на це ми можемо зараз краще послужити людям, які потерпають від війни. Наші священники залишилися зі своїми громадами, моляться, просять у Бога благословення та заступництва, а також підтримують усіх, хто звертається за допомогою», — зазначив екзарх.

«Сьогодні ми дякуємо Богові за благословення, за те, що скріпляє усіх нас у цей нелегкий час. Ми дякуємо за дари, які Він зсилає на священників, монахів, монахинь, семінаристів та вірних екзархату. Просимо в Господа заступництва для кожного з нас, для українського війська та цілого нашого народу», — додав архиєрей.