Created with Sketch.

Громадська рада при Міносвіти закликає батьків обирати для своїх дітей у школах предмети духовно-морального спрямування

31.08.2010, 13:34

Напередодні Дня знань, 30 серпня, у залі колегії Міністерства освіти і науки України відбулось позачергове засідання Громадської ради з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями.

Напередодні Дня знань, 30 серпня, у залі колегії Міністерства освіти і науки України відбулось позачергове засідання Громадської ради з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями, повідомляє Інститут релігійної свободи.

На початку засідання голова Громадської ради, народний депутат України Володимир Марущенко представив інформацію про виконання попередніх рішень. Він відзначив позитивні результати співпраці Міністерства і представників конфесій, які за останні майже два роки втілились у конкретних рішеннях.

13 липня 2010 року Міносвіти затвердило та рекомендувало для використання у 1-4 та 7-11 класах шкіл програму предмету «Християнська етика». Нагадаємо, що в теперішній час цей предмет викладається у 5-6 класах факультативно (за заявами батьків учнів).

У серпні Міносвіти схвалило програму з духовно-морального виховання дітей дошкільного віку та надала їй відповідний гриф, що відтепер дозволяє широко використовувати цю програму у дитячих садках.

На засіданні Громадської ради було вирішено опублікувати ці програми у фахових виданнях та на веб-сайтах Міносвіти, обласних інститутів післядипломної освіти, Острозької академії та інших провідних вишів для кращого доступу до них методистів та вчителів. Наступним важливим завданням для Громадської ради в цій сфері є організація процесу підготовки відповідних підручників та залучення коштів благодійників для їх друку і поширення у школах.

“Суспільство і насамперед батьки ще не достатньо усвідомлюють важливість предметів духовно-морального спрямування для виховання підростаючого покоління. Конче необхідно ще на початку життєвого шляху сформувати у дітей ціннісні орієнтири та прищепити високу мораль. Без цього Україна не виживе”, –  підкреслив у своєму виступі декан Острозької академії Василь Жуковський.

У зв'язку з тим, що «Християнська етика» та інші предмети духовно-морального спрямування викладаються у школах на добровільній факультативній основі, Громадська рада закликала батьків проявляти активність та оформлювати відповідні заяви для того, щоб замість світської «Етики» їх діти могли відвідувати факультатив духовно-морального спрямування.

Також цього року на базі Національного університету «Острозька академія» вперше на всеукраїнському рівні була проведена учнівська олімпіада «Юні знавці Біблії» та творчий конкурс «Вчитель року предметів духовно-морального спрямування».

Під час засідання директор Інституту інноваційних технологій і змісту освіти при Міносвіти Олександр Удод поінформував присутніх про основні напрямки реформи освітньої галузі. 26 серпня ця проблематика стала предметом обговорення на засіданні Громадської гуманітарної ради при Президенті України та буде покладена в основу президентського указу про реформу освітньої галузі. Він також розповів про результати спеціального засідання Кабінету Міністрів України від 27 серпня за участі керівників обласних держадміністрацій.

На завершення члени Громадської ради обговорили доцільність та перспективи надання богослов’ю (теології) статусу окремого напрямку, за яким буде здійснюватись підготовка бакалаврів у вищих навчальних закладах. Нагадаємо, що у травні 2010 року Вища атестаційна комісія України внесла богослов'я до переліку спеціальностей, за якими проводиться захист дисертацій на здобуття наукових ступенів кандидата та доктора наук.

Читайте також
Світові Підбиваючи підсумки року, Кирил згадав свій внесок у війну в Україні
Сьогодні, 13:09
Суспільство Патріарх УГКЦ розповів, як молиться під час ракетних обстрілів
Сьогодні, 12:29
Суспільство Олександру Усику заборонили на ринзі цілувати хрест
Сьогодні, 12:18
Суспільство РПЦ виступила проти багатоженства на Росії
Сьогодні, 11:46