Громадські організації вимагають ухвалити закон про заборону РПЦ в Україні

28 травня, 12:04
Суспільство
Громадські організації вимагають  ухвалити закон про заборону РПЦ в Україні - фото 1
Громадські організації звернулися до ВР з вимогою невідкладно ухвалити закон про заборону РПЦ і постанову про деколонізацію назв населених пунктів

Про це написала народна депутатка Ірина Геращенко.

"Російська Православна Церква включно з її українською філією – УПЦ Московського Патріархату – є потужним інструментом пропаганди «русского міра» і серйозною загрозою національній безпеці держави. Ця створена за наказом Сталіна в 1943 році структура завжди була і є невіддільною складовою кремлівського режиму. Матеріали десятків кримінальних проваджень проти діячів цієї так званої церкви свідчать про її активну підривну діяльність проти України", - зазначають активісти.

Нейтралізувати загрозу Московської Церкви, вважають вони, покликаний законопроект 8371 «про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій», проголосований у першому читанні в жовтні 2023 року після дев’яти місяців зволікань.

Громадські організації вимагають від депутатів:

1. Від керівництва парламенту та правлячої більшості припинити блокування деколонізаційних рішень, винести на найближчий пленарний тиждень і ухвалити в цілому законопроєкт №8173 і проєкт постанови №11188.
-
2. Закликаємо кожну парламентську фракцію та групу:
публічно підтримати ці законопроєкти і домагатися їх невідкладного розгляду;
-
у разі спроб не включити їх до порядку денного пленарного засідання – провести голосування на Погоджувальній раді відповідно до частини 10 статті 73 Регламенту Верховної Ради України і максимально широко поінформувати громадян України про результати цього голосування.
-
Оскільки відповідно до регламенту рішення Погоджувальної ради приймаються голосами фракцій, які в сумі мають більшість мандатів у парламенті, рішення залежить від того, як проголосує представник фракції «Слуга народу».
-
3. Закликаємо народних депутатів України проголосувати в цілому за законопроект 8371 про заборону РПЦ в редакції, підготовленій до другого читання профільним комітетом, а також за проєкт постанови 11188 про перейменування населених пунктів та районів.
-
Закликаємо медіа і лідерів громадської думки сприяти максимальному висвітленню ситуації, донесенню до українського народу інформації про позицію кожної фракції і кожного депутата.

Рух “Простір свободи”,
Мережа захисту національних інтересів України “АНТС”,
Ініціатива “Деколонізація. Україна”,
Громадський сектор Євромайдану,
ГО “Незалежні”,
Молодіжний Націоналістичний Конгрес,
Ініціатива захисту прав україномовних “І так поймут!”,
ГО “Спільнота активної молоді - САМ”,
ГО “Українська асоціація студентів”,
ГО “Український світ”,
ГО “Експертний корпус”,
ГО «Українське обʼєднання Мрія»,
ГО «Синергія ПРО»,
ГО “Студія громадських жіночих ініціатив”,
Міжнародна волонтерська розвідувальна спільнота «InformNapalm»,
ГО “ Наше Відродження - Донбас Україна “,
Фундація Регіональних Ініціатив,
ГО “Ініціативна молодь Українського Нью-Йорка”,
ГО “Твоє Нове Місто”,
ГО «Сильні громади»,
Громадська спілка “Коаліція «На лінії зіткнення»”,
ГО “Майдан Моніторинг”,
ГО “Центр соціальних трансформацій”,
Ініціативний рух “Громадський патруль”,