Ініціативна група 1 грудня надіслала звернення до президента Віктора Януковича із закликом припинити кривавий план, зупинити вбивства та викрадення людей. А також не використовувати бандитів для збереження влади.
Про це на прес-конференції заявили почесний президент Києво-Могилянської академії Вячеслав Брюховецький, голова інституту філософії Мирослав Попович, дисидент Євген Сверстюк та Блаженніший Любомир (Гузар).
Прес-конференцію вони розпочали хвилиною мовчання за вбитими на вулиці Грушевського, інформує Gazeta.ua.
"Закликаємо і вимагаємо: зупиніться і зупиніть сценарій катастрофи для України. Ви поклялися на біблії і Конституції. Ви ламаєте присягу перед Богом і народом. Це може стати початком великої темряви. Жодна влада не дається, щоб вбивати і калічити своїх громадян", - зачитав звернення Мирослав Попович.
Ініціативна група першого грудня закликала також владу, опозицію і народ до діалогу.
"Тільки діалог, якого уникає держава може вирішити проблему. Це мають зрозуміти безумці, які тягнуть Україну у пучину війни", - сказав Брюховецький.
Блаженніший Любомир (Гузар) підтримав слова Брюховецького щодо діалогу і закликав до співчуття.
"Порозуміння можна осягнути за допомогою діалогу, а не балаканини. Нам важливо чути і розуміти один одного. Пізнати один одного ще раз. Не тільки політики, але й нарід має бути готовим до діалогу. Нашою мрією і бажанням є те щоб люди почули один одного", - сказав він.
Євген Сверстюк нагадав, що рік Шевченка увійде в історію фактом, коли відбулося вбивство кавказького хлопця, який читав його вірші.
"Я би побажав зберегти дух Майдану. Всі тимчасові явища на площах минають, але не минає частка душі й причетності до історії", - наголосив він.
"Нам ясна була з самого початку козирна легітимність кримінальної влади. Як тепер кажуть "чортової партії". Та сіра мильна бульбашка лопнула і на найчистіше місце — Майдан — висипалася в образі кримінальної охорони. Ми бачимо ці злочини і перші жертви — це зовсім невинні жертви", - додав Сверстюк.
Група Перше грудня – об'єднання, створене в 2011 році, в 20-ту річницю референдуму за незалежність України відомими інтелектуалами та громадськими діячами у відповідь на звернення трьох традиційних українських церков (УПЦ (МП), УПЦ (КП) та УГКЦ). В основу програмних документів закладена декларація, яка містить базові принципи для об'єднання українського народу, і Хартія Вільної Людини, яка відображає життєві орієнтири для українського суспільства.