• Головна
  • Новини
  • Халдейський Католицький Патріарх запропонував Ассирійському Патріарху Сходу відновити єдність...

Халдейський Католицький Патріарх запропонував Ассирійському Патріарху Сходу відновити єдність

19.09.2013, 13:52
Халдейський Католицький Патріарх запропонував Ассирійському Патріарху Сходу відновити єдність - фото 1
Патріарх Халдейської Католицької Церкви написав лист Патріархові Ассирійської Церкви Сходу, в якому запропонував відновити сопричастя між двома спільнотами, колись єдиної Церкви.

Assyrian.jpgПатріарх Халдейської Католицької Церкви написав лист Патріархові Ассирійської Церкви Сходу, в якому запропонував відновити сопричастя між двома спільнотами, колись єдиної Церкви. Про це пише Catholic Culture.

У своєму привітанні ассирійському Патріархові Mapку Дінкху IV з нагоди дня народження, католицький Патріарх пише, що дві східні Церкви повинні «розпочати діалог про єдність, яка є бажанням Ісуса». Повна єдність Ассирійської Церкви із Халдейською Католицькою Церквою принесла би Ассирійській Церкві також єдність зі Святим Престолом, зазначив Патріарх Рафаїл I Луї Сакко: «Цей діалог надзвичайно актуальний сьогодні, перед обличчям серйозних викликів, які загрожують нашому виживанню».

В своєму листі Патріарх Сако нагадує про складність перспектив майбутнього життя християнської меншості в Іраку: «Без єдності ми не матимемо майбутнього». Ассирійська Церква розірвала сопричастя зі Вселенською Церквою у V столітті, симпатизуючи несторіанському вченню, яке засудив Ефеський Собор. Проте, керівницвто Ассирійської Церкви дистанціювалося від вчення Несторія, а в 1994 році Папа Римський Іван Павло II і Патріарх Дінкха Марк IV підписали спільну Христологічну декларацію.

Халдейська Католицька Церква натомість є частиною Ассирійської Церкви, яка відновила єдність з Римським Пестолом ще у 1552 році. Неформально дві Церкви визнають Таїнства одна одної та не перешкоджають вірним обох Церков брати участь в богослужіннях і римувати Таїнства. Проте формальної єдності не існує.

«Якщо ми сповідуємо одну віру, то я не розумію, які перешкоди заважають повній єдності між нашими Церквами?», – пише католицький Патріарх Сако. Він також зазначив, що «з трепетом чекає» відповіді від святителя Ассирійської Церкви.