На вулиці Патріарха Мстислава, 13 в аварійному стані перебуває хата-музей, у якій жив Святіший Патріарх Київський і всієї Руси-України Мстислав, племінник Симона Петлюри. На реставрацію об’єкта культурної спадщини планують витратити щонайменше 1 мільйон гривень.
Про це повідомляє Інтернет-видання "Полтавщина".
На засідання виконкому Полтавської міськради, яке має відбутися 10 лютого, виносять проект рішення «Про організацію капітального ремонту та реставрації об’єктів». Проект дозволяє управлінню капітального будівництва організувати коштом міського бюджету наступні роботи:
Щодо останнього проекту, то «Полтавщина» згадувала його у вересні 2021 року, коли за ініціативи депутатки Юлії Городчаніної Полтавська міськрада виділила 200 тис. грн на розробку проекту реставрації будинку, у якому жив Патріарх Мстислав.
Тоді планувалося, що місто профінансує проектні роботи, після чого, можливо, на умовах співфінансування будуть замовлені й безпосередні ремонтні роботи. Втім, нічого з цього досі реалізовано не було, а тому кошти з бюджету не витрачалися.
Юлія Городчаніна уточнила, що наразі в бюджет на реставрацію попередньо закладається 1 млн грн. Точна сума робіт буде відома після виконання науково-реставраційного проекту. Якщо цих коштів не вистачить, то у майбутньому проект дофінансують.
Хата Патріарха Мстислава поділена між двома власниками — безпосередньо громадою Полтави (цю частину раніше орендувала Українська Автокефальна Православна Церква) та приватною особою.
Приватний власник виставив своє майно на продаж. Тому ініціатори проекту реставрації шукають меценатів, які б викупили цю нерухомість для створення повноцінного музею.
Довідково. Святіший Патріарх Київський і всієї Руси-України Мстислав (в миру Степана Скрипника) народився 10 квітня 1898 року у Полтаві. Помер 11 червня 1993 року у Грімбсі, Канада. (Патріарх Мстислав — український церковний діяч, патріарх Київський і Всієї України УАПЦ, патріарх Київський і всієї Руси-України УПЦ (КП), Первоієрарх УАПЦ в Діаспорі, канонічність якого не визнавалася світовим православ’ям. Хорунжий армії УНР. Племінник Симона Петлюри.
На Всеукраїнському Православному Соборі в Києві 6 червня 1990 року, за участю понад 700 делегатів (серед яких було 7, щойно висвячених, єпископів і близько 100 священиків, переважно із Західної України), Собором затверджено факт утворення УАПЦ і обрано його Патріархом Київським і всієї України. Світове православ’я, в основі усіх помістних церков, відмовилося визнавати цей собор як УАПЦ, а Мстислава почали іменувати розкольником.
Після еміграції у час Другої світової війни, Патріарх двічі відвідав рідне місто — у травні 1991 року та у грудні 1992-го.