"Хочемо жити на вулиці Антонія Печерського", — 23 липня у Чернігові започаткували день вулиці, перейменованої на честь святого. Дискусії щодо перейменування колишньої вулиці Ушакова тривали з вересня 2022 року. Як у день пам’яті святого жителі вулиці святкували свою перемогу — читайте далі.
Джерело: Суспільне новини
Ксенія Рекун, Анастасія Лоза
Хрестили вулицю та йшли ходою. Так жителі колишньої вулиці Ушакова святкували зміну назви вулиці на Антонія Печерського.
Міська комісія з перейменування пропонувала назвати іменем святого більшу вулицю, що лежить на туристичному маршруті. Наприклад, Толстого. Колишня ж вулиця Ушакова розташована під Іллінською церквою у спальному районі, на ній стоїть 86 приватних будинків.
"В цьому районі Ушакова, Суворова – це герої російської історії, при чому імперської, військової історії, завойовницької, що немає жодного відношення ані до Чернігова, ані до України. Цікава історія, що ініціативу проявили самі жителі вулиці – це рідкісний випадок", — сказав доктор історичних наук Сергій Леп’явко.
23 липня – у День пам’яті Антонія Печерського – одного з перших святих Київської русі та засновника печер Києво-Печерської лаври у Києві та Антонієвих Печер у Чернігові, жителі навколишніх спальних районів збиралися на молебень. Саме цей день вони вибрали для святкування.
"Антонієві печери в Чернігові разом із Печерським монастирем у Києві – це найдавніші святині України Русі – християнські святині. І наш земляк з Любеча – Антоній Печерський прямо причетний до початку християнства на Русі", — розповів Леп’явко.
Разом із днем вулиці започаткували традицію щороку цього дня проводити молебень.
Зі слів місцевої жительки Ірини Березинець, люди хотіли, щоб їх вулиця відповідала постаті Антонія Печерського, його характеру, його душі.
"Коли я прочитала в телеграм-каналі, що вулицю нашу назвуть Підмонастирська, ми зібралися з людьми та прийняли рішення, що нам вулиця Підмонастирська не потрібна. Ми хочемо жити на вулиці Антонія Печерського".
Наталія, авторка назви, розповіла, що така назва була перша на думці через близькість Антонієвих печер.
Назву Антонія Печерського вулиця офіційно отримала 1 червня, відповідне рішення підтримали депутати чернігівської міськради.
Місцеві жителі у день вулиці святкували та варили куліш.
"Свято вулиці, не на кожному розі я бачив, щоб у місті так відзначали й присвятили вулиці стільки уваги. По святковому все. Цікава історія про те, як ми відстоювали її. Поїхали на круглий стіл", — розповів житель вулиці Антонія Печерського Юрій.