Храм, якому 7 тисяч років, виявили в Ірані

12.06.2021, 14:18
Світові
Храм, якому 7 тисяч років, виявили в Ірані - фото 1
В Ірані учені ідентифікували один із найдавніших храмів країни в залишках споруд, розкопаних в доісторичному поселенні Толі Чега Софла. Місце розкопок розташоване на південному заході країни — в долині річки Зохре на південь від міста Бехбахан в провінції Хузестан. За оцінками вчених, храм існував у цьому місці наприкінці V тис. до н. е., в епоху енеоліту.

Про це повідомляє "Ракурс" з посиланням на статтю, опубліковану у журналі Archaeological Research in Asia.

Цей район привертає особливу увагу учених, які вивчають становлення перших цивілізацій — вже на початку III тис. до н. е тут виникла одна з найдавніших держав — Елам.

В ході розкопок у цьому місці учені у 2019 році провели геофізичну зйомку, яка показала наявність великої будівлі. Це виявилася будівля з великої (62×32×8 см) цегли зі стінами близько метра у товщину. Будівля за планування нагадувала букву Н розмірами близько 3,7X3,0 м.

Храм, якому 7 тисяч років, виявили в Ірані - фото 73894

 

Поряд із цією будівлею виявили рештки круглої цегляної будівлі, схожою на вівтар.

Обидві будівлі спорудженні на кам’яній основі.

Тож вчені вважають, що наприкінці V тис. до н. е. тут розташовувався храм.

Храм, якому 7 тисяч років, виявили в Ірані - фото 73895

 

На захід від нього виявили глинобитну платформу з поглибленням, в якому шарами були укладені вапнякові конічні стели. Мабуть, ці предмети мали вотивний характер, тобто їх приносили в святилище за обітницею. Всього в знайденому сховищі вчені нарахували 71 стелу.

Середня висота стел становить 55 см при ширині близько 22 см і товщині близько 4 см. Майже всі вони, за невеликим винятком, декоровані.

На одних вирізані силуети козлів, що стоять головами один до одного, інші мають стилізовані антропоморфні риси — підняті в молитовній позі руки, зображення особи або просто намічені заглибленнями очі.

Також були виявлені дві неглибокі ями зі скелетами жертовних тварин.

Храм, якому 7 тисяч років, виявили в Ірані - фото 73897

 

Крім того, учені виявили яму з керамічним посудом.

Храм, якому 7 тисяч років, виявили в Ірані - фото 73898