У Чернівцях на стіні єврейської месіанської синагоги з’явився новий мурал. На стінописі художниця зобразила ханукальний світильник, який у майбутньому планують запалювати на Хануку. Роботи над розписом тривали майже два тижні.
Створила мурал художниця з Києва Катерина Рудакова. Про це ІА АСС розповів рабин єврейської месіанської спільноти «Скінія слави» Олексій Бомко.
Стіну, на якій розташувався розпис, перед тим спеціально добудували та укріпили, аби там з’явилися вежі світильника, розповідає Олексій Бомко.
Спочатку Катерина Рудакова вирівнювала все під один колір, ґрунтувала, а далі вже на риштуваннях розпочала розпис, закінчувала верхні вежі вже з автовежі.
«З’явилася ідея створити тут якийсь малюнок. Звичайно, хотіли щось у єврейському стилі, але загадали про візитівку Чернівців – центральний корпус Чернівецького національного університету. Якщо дослідити історію будівництва Резиденції митрополитів, то у певний час виникла нестача грошей на будівництво, тоді звернулися до єврейської громади Чернівців. І вона щедро допомогла. Відтак, на Резиденції православних митрополитів відзначили єврейську складову – одна з веж прикрашена зірками Давида, а якщо подивитися старі фотографії центральної брами Резиденції, де зараз написано «Університет», то під буквами були також зірки Давида, але їх колись зрубали. Але ми їх відновили на цьому муралі. Саме така була ідея - відобразити Чернівці, саме Чернівці єврейські», - розповідає рабин.
На стінописі проглядається й дерево з плодами, гілками та корінням. За словами Олексія Бомка, дерево в юдаїзмі завжди було символом людського життя.
На Хануку світильник горітиме щодня Окрім цього, на муралі Катерина Рудакова намалювала й інші храми Чернівців. Зокрема, там можна побачити й Вірменську церкву, Свято-Миколаївську церкву з крученими вежами, що на вул. Руській, Центральну синагогу, на вул. Л. Кобилиці та інші.
«Чернівці – це дуже толерантне місто до всіх релігій та національностей. Згадаємо архітектора Йозефа Главку. Він проєктував і Резиденцію православних митрополитів, і Вірменську церкву, стверджують, що і він проєктував резиденцію Фрідмана у Садгорі. Чернівці завжди славились тим, що тут вільно могли співіснувати різні релігії і не було жодних для цього перешкод», - резмував рабин.
На майбутнє на цих вежах з’являться світильники, які спільнота щодня запалюватиме на свято Хануки. До слова, ця єврейська месіанська община існує у Чернівцях з 2008 року та налічує близько 70 людей.