У місті запустили новий проект «Луцьк+», в рамках якого щотижня розповідатимуть про різноманітні напрямки для відпочинку, звертаючи увагу на найцікавіше у Луцьку та в інших куточках Волині.
Про це повідомляє у «Фейсбук» Центр туристичної інформації та послуг у місті Луцьку, інформує ВолиньOnline.
«У першій серії туристів запрошують помандрувати «Шляхами Волинського бароко». Для всіх поціновувачів цього прекрасного архітектурного стилю підготували маршрут, який сміливо можна запланувати на вікенд.
«Розпочнемо наші мандри з Луцька, а саме з оглядової екскурсії по місту. Першим пунктом нашого маршруту буде перлина Луцька – Замок Любарта, один із найдавніших та найкраще збережених замків України. Досхочу нагулявшись на території твердині, та дослідивши усі її закутки, попрямуємо оглянути монастир бригідок – пам’ятку архітектури XVII ст. Комплекс монастирських споруд більше відомий волинянам, як колишня Луцька в’язниця.
Наступним об’єктом нашої подорожі буде римо-каталоцький костел св. апостолів Петра і Павла, побудований в 1606-1639 рр. за проектом італійського архітектора Д. Бріано у стилі раннього бароко. Він є одним із найбільш значущих і прекрасних храмів не тільки Луцька, а й усієї Волині. Його історія налічує чотири століття й оповита безліччю легенд і таємниць, свідками яких залишилися мовчазні середньовічні стіни храму. А під костелом знаходяться одні з найзагадковіших та унікальних підземель України, які стануть для Вас приємною несподіванкою. На двох рівнях підземного міста ми дослідимо унікальні об’єкти, трапезну, в’язницю, гробниці.
Далі рухатимемось у бік Свято-Троїцького кафедрального собору – однієї з центральних і найбільших культових споруд міста. Дорогою за бажанням можна оглянути інші туристичні локації міста: садибу Косачів, Домініканський монастир, Синагогу, Лютеранську кірху, будинок скульптора Голованя, Покровську церкву, Хрестовоздвиженську церкву, музей-аптеку, тощо. А далі ми попрямуємо довгою пішохідною вулицею Лесі Українки, завітаємо у Центр туристичної інформації та послуг VisitLutsk.com, щоб трошки відпочити, послухати цікавенького та обрати пам’ятні сувеніри з символікою Луцька.
В кінці вулиці побачимо Свято-Троїцький кафедральний собор. Збудований у 18 ст. за проектом Павла Гіжицького в стилі пізнього бароко, який поширився у вітчизняній архітектурі та мистецтві наприкінці XVII – у середині XVIII ст., підпавши під вплив місцевих традицій і набувши своєрідних національних рис.
Після обіду прямуємо в село Жидичин, де знаходиться архітектурний комплекс Свято-Миколаївського монастиря ХVIII ст. Він включає в себе муровані споруди, які на відміну від дерев’яних, збереглися до нашого часу. Церква має форму тринавної базиліки з апсидою та розташованим із заходу входом, прикрашеним сегментованим бароковим фронтоном. Також відвідаємо Жидичин Центр, де нададуть більше інформації про с. Жидичин, його пам’ятки та допоможуть детально дослідити історію села.
Наступна наша зупинка в с. Піддубці, де знаходиться Церква Покрови Пресвятої Богородиці, яка є визначною пам’яткою барокової архітектури. Всередині на стінах храму орнаментальний живопис, збереглося дерев’яне різьблення ХІХ ст. та іконостас.
Після оглядин церкви переїзд в село Залісоче, де знаходиться Свято-Стрітенський храм, який є унікальним зразком волинського бароко, своєю появою завдячує знаменитій князівській родині Радзивіллів. У ньому збереглася довершена дерев’яна різьба на кіотах.
Наостанок зупинка у м. Олика, де розташована одна з найкрасивіших пам’яток раннього бароко в Україні – Костел Святої Трійці, який був побудований у 1640-х роках коштом пожертвувань Альбрехта Станіслава Радзивілла на взірець римського храму Іль-Джезу.
Після цього ідемо до костелу святих Петра і Павла – найстарішого кам’яного собор на Волині, головний фасад якого наслідує форми архітектури раннього бароко. Побудований він був ще до появи в Олиці Радзивіллів, приблизно в 1460 році.
Закінчуємо нашу мандрівку справжнім скарбом і перлиною Олики – Замком Радзивіллів, який був побудований в стилі бароко з елементами ренесансу у XVI ст. Це перший прямокутний замок бастіонного типу на Волині. За час існування його неодноразово перебудовували. Замковий комплекс за формою нагадує квадрат, утворений насипними валами, з чотирма кутовими бастіонами, на яких раніше стояли вартові вежі.
Загалом довжина маршруту становить 65 км, що дає змогу дослідити Луцьк та інші місця протягом одного-двох днів, побачивши багато прекрасних пам’яток.
Досліджуйте Луцьк та Волинь разом з нами!», – йдеться у дописі.