Християнські провідники світу попросили МВФ та Світовий банк скасувати борги бідним країнам

15.10.2020, 12:13
Світові
Християнські лідери з усього світу закликали МВФ та Світовий банк скасувати борги країн, що розвиваються, коли вони борються з Covid-19.

Про це повідомляє Слово про Слово з посиланням на Сhristiantoday.com.

Серед підписантів – сестра Алессандра Смеріллі, координатор робочої групи з питань економіки Ватиканської комісії у справах Covid-19, професор Ізабель Апаво Фірі, заступник Генерального секретаря Всесвітньої ради церков, єпископ Йосія Ідоу-Ферон, генеральний секретар Англіканського Союзу та Преподобний Фідон. Мвомбекі, генеральний секретар Всеафриканської конференції Церков.

Лист було надіслано Світовому банку та МВФ напередодні щорічних зустрічей, які відбудуться з 16 по 18 жовтня, коли, як очікується, дві установи обговорять питання щодо зменшення боргу бідних країн в рамках планування відновлення світової економіки.

Світовий банк нещодавно попередив, що пандемія “загрожує поштовхом понад 100 мільйонів людей до крайньої бідності та посилює нерівність у всьому світі”.

Представники Церкви попереджають про “спустошення”, яке завдає пандемія в бідних країнах, і нарікають, що їм доводиться витрачати дорогоцінні ресурси на погашення боргів, а не на боротьбу з Covid-19.

“Оскільки наші уряди роблять все можливе, щоб реагувати на пандемію, ми стаємо свідками безперервної несправедливості, через яку гроші, настільки необхідні для ліків, засобів індивідуального захисту, надзвичайних запасів продовольства та соціальних мереж, все ше перенаправляються на погашення боргів”, – йдеться у листі.

Вони закликають установи продемонструвати “мужнє лідерство”, анулювавши борги, як “найшвидший спосіб звільнити фінанси, необхідні для запобігання мільйонам наших сестер і братів, які без потреби змушені потрапляти в злидні.

Лист координували глобальні неурядові організації, зокрема CAFOD, Christian Aid та CIDSE. Він повторює нещодавній заклик Папи Франциска про скасування боргу “на знак визнання серйозних наслідків медичної, соціальної та економічної кризи”, з якими стикнулися країни, що розвиваються, під час пандемії.