Created with Sketch.

Іконописні твори в’язнів презентують в Івано-Франківську

24.03.2015, 10:28

Від закритості до публічності. Всеукраїнська виставка ікон та різьби людей у місцях позбавлення волі представлена на Прикарпатті.

Всеукраїнська виставка ікон та різьби, людей у місцях позбавлення волі представлена в Івано-Франківську.

Вишивка, бісероплетіння, випалювання, різьба по дереву, художня інсталяція, в’язання та вітражі — понад 160 ікон оздоблені різними художніми техніками, представлені у міському Краєзнавчому музеї. Майстри робіт – в’язні з усієї України: Донецька, Луганська, Чернігова, Києва, Івано-Франківська тощо. На виставку, кажуть організатори, відібрано найкращі роботи, — повідомляє власкор РІСУ Юлія Головчин.

«У цій залі представлені вироби релігійної тематики, оскільки це є спеціальний конкурс, який відбувся спочатку в установах виконання покарань, потім кращі роботи, які були виготовлені засудженими, були надіслані до управління пенітенціарної служби в області, де комісія визначила кращі роботи», — говорить заступник начальника обласної ДПС, Сергій Репецький.

«Церква працює з тими пенітенціарними службами, де є духовна опіка, де священики приходять відправляти Святу Літургію і проповідують слово Боже. Відповідно також є своя духовна бібліотеа. Це є нагода для євангелізації, для місії Церкви. Церква також має бути присутня в таких місцях, де люди позбавлені волі», — розповідає єпископ-помічник Івано-Франківський УГКЦ Йосафат (Мощич).

Організатором виставки-конкурсу є голова Патріаршої комісії у справах душпастирства у місцях позбавлення волі УГКЦ о. Костянтин Пантелей, м. Київ. Мета виставки – відкрити для суспільства колишніх засуджених з точки зору духовності. Співорганізатор о. Іван Жук каже, що мистецтвом може займатися будь яка людина і це не залежить від місця її перебування.

«Ми, коли знаходимося на волі, то вважаємо, що мистецтво здатні творити вільні люди, що мистецтво яскраво виражають люди, які мають можливість споглядати красу природи, красу Божого творіння на волі. Але коли людина стає на шлях виправлення, вона також, хоч у в’язниці за гратами, є вільною», — говорить о. Іван, співробітник архикатедрального собору, УГКЦ.

Ікони планують продавати. Виручені гроші підуть на всі в’язниці України. За словами священнослужителів ці роботи показують шлях людини до самопізнання.

«Ті ікони відображають внутрішній шлях свого навернення. Люди знаходять у собі силу, щоб перемінити самого себе. Це є перший крок для якихось реалізацій, чогось доброго і позитивного», — говорить о. Іван.

Виставка – конкурс розпочався 11 березня, триватиме до 11 квітня. До речі, день відкриття виставки співпав з річницею загибелі людей під час Революції Гідності. Надалі виставка ікон продовжуватиметься у Львові. До цього була в Києві, Чернігові, Дніпропетровську та Харкові.

Читайте також
Світові Підбиваючи підсумки року, Кирил згадав свій внесок у війну в Україні
Вчора, 13:09
Суспільство Патріарх УГКЦ розповів, як молиться під час ракетних обстрілів
Вчора, 12:29
Суспільство Олександру Усику заборонили на ринзі цілувати хрест
Вчора, 12:18
Суспільство РПЦ виступила проти багатоженства на Росії
Вчора, 11:46