Українське військо — мультирелігійна структура, військові капелани тут є представниками різних конфесій, однак міжрелігійні конфлікти в армії відсутні.
Про це капелан Павло Федосов розповів в інтерв'ю для Армія Інформ.
Він вважає, що українське суспільство зріле та толерантне, тому за свою службу жодного разу не бачив конфлікту на тлі релігійної невідповідності.
"Конфліктні ситуації в армії, звісно, інколи виникають, особливо під час бойових дій, коли наша психіка перебуває під постійним тиском, але вони не стосуються релігії. Всі ми прийшли сюди захищати Україну, якщо глобально, тому коли ми боремося за свій комфортний світ, то він передбачає мультикультурність та поліконфесійність, і всі адекватні люди це розуміють, тому суперечки на цьому тлі відсутні. А за рахунок стрімкого розвитку військового капеланства на наші плечі лягає врегулювання всіх сумнівних моментів, які можуть виникнути в цій галузі", - пояснив капелан.
"Незважаючи на те, що я мусульманин, мені як капелану потрібно довершено володіти всіма обрядами та ритуалами християнства, юдаїзму та інших релігій. Взагалі капеланство — доволі нова служба у війську, тому багато процесів ще не налаштовані. А для того, щоб усе працювало, як годинник, потрібно навчатися, спілкуватися, збиратися разом та обговорювати саму систему. Але це неможливо під час активних бойових дій, адже ми потрібні нашим солдатам: всіляко підсилювати їхню моральну волю у моменти зневіри та занепаду, які інколи трапляються", - розповів імам.
Важливість капеланів у війську він пояснив так: "Вони виконують функцію надійного плеча. Адже для ефективності військовим потрібно не лише бути впевненим у своїй амуніції та зброї, а й розуміти, що його оберігає Бог, потаємна сила, яка врятує його від ворожого вогню. Насправді капелан — це впевненість солдат, що їх оберігають вищі сили".
Нині у Збройних Силах України лише 2 капелани-імами.