Більше того, митрополит Петр (Цавва) у своєму інтерв’ю грузинському телебаченню, окрім ідеї незалежності української Церкви, згадав і про Патріарха Кирила: «Першоієрарх країни-агресора не має згадуватись у молитвах».
23 червня делегація Української Православної Церкви (до якої, окрім духовенства, входив і відомий олігарх та спонсор цієї Церкви Вадим Новинський) відвідала Константинопольського патріарха. У своєму підсумковому інтерв’ю телеканалу «Інтер» керуючий справами УПЦ митрополит Антоній (Паканич) серед іншого заявив: «Багато обману, на жаль, сьогодні існує в нашому інформаційному просторі».
З цією тезою владики важко не погодитись. Проте церковний ієрарх скромно приховав той факт, що значна частина дезінформації продукується самою УПЦ (МП). І мова йде навіть не про славнозвісний портал СПЖ, повністю підконтрольний та підтримуваний Московським патріархатом, а про офіційний сайт Української Православної Церкви (МП).
Одна з останніх новин, опублікованих на згаданому ресурсі, має дуже яскравий заголовок: «В Україні одна законна Церква — УПЦ: Синод Грузинської Православної Церкви висловився щодо автокефалії». У публікації автор посилається на грецький портал Romfea, присвячений новинам світового православ’я. Перші абзаци справді передають інформацію з грецької новини: щодо трьох листів (з Константинополя, Москви та Києва), зачитаних під час Синоду Грузинської Церкви, а також слів одного з членів Синоду про незгоду грузинського Католикоса-Патріарха Іллі ІІ з позицією Константинополя та його готовністю надати Томос.
Проте далі автор публікації на сайті УПЦ (МП) свідомо вирішив не представляти думку іншого члена грузинського Синоду митрополита Чкондидського Петра (Цаави). В оригінальній грецькій новині сказано, що митрополит підтримує ідею незалежної (автокефальної) церкви в 40-мільйонній Українській державі. Натомість українські церковники інтерпретували ці слова по-своєму:
«У розмові з грузинськими журналістами член Синоду Грузинської Православної Церкви митрополит Чкондидський Петр (Цаава) зазначив, що обговорення питання про автокефалію в Україні почне серйозно обговорюватися після того, як свою позицію висловить Вселенська Патріархія».
Варто відмітити, що на офіційному сайті Грузинської Православної Церкви повідомлення про розгляд українського питання вкрай обмежене: Католикос-Патріарх висловив свої думки щодо українського питання, зачитав згадані вище листи. Тож однозначно: про якусь єдину позицію Синоду ГПЦ (про що заявлено у заголовку новини УПЦ (МП)) не йдеться взагалі.
Більше того, митрополит Петр (Цавва) у своєму інтерв’ю грузинському телебаченню, окрім ідеї незалежності української Церкви, згадав і про Патріарха Кирила: «Першоієрарх країни-агресора не має згадуватись у молитвах». Чому ані грецький портал, ані офіційний сайт УПЦ про це не згадали, питання риторичне.
Якщо першоієрархи Української Православної Церкви стверджують, що УПЦ – єдина канонічна і правильна та переконані у своїй правоті, тоді навіщо вдаватися до маніпуляцій та свідомого замовчування протилежної думки?
«Ваше ж слово хай буде: так – так, ні – ні. А що більше над це, те від лукавого» (Мт. 5:37).