Українська асоціація релігієзнавців та інтернет-портал «Релігія в Україні» проводять міжнародну наукову Інтернет-конференцію «Православ'я в Україні після Харківського Собору єпископів (1992 р.): проблеми, здобутки, перспективи»
Українська асоціація релігієзнавців та інтернет-портал «Релігія в Україні» проводять міжнародну наукову Інтернет-конференцію «Православ'я в Україні після Харківського Собору єпископів (1992 р.): проблеми, здобутки, перспективи»
«2012 р. виповнюється двадцять років з часу проведення у Харкові Собору єпископів Української Православної Церкви, після якого відбулось прикре розділення в Українському Православ’ї. І до сьогодні події 1992 р. викликають діаметрально протилежні оцінки: від повного схвалення до принципового засудження. Однак не викликає сумніву, що Харківський Собор став однією з доленосних подій в новітній історії Православ’я в Україні, — йдеться в анонсі заходу.
20-річчя подій 1992 р. є доброю нагодою замислитися над історичним шляхом Православної Церкви в незалежній Україні. Українська асоціація релігієзнавців запрошує істориків, богословів, релігієзнавців, представників світських та церковних навчальних закладів, наукових інституцій як в Україні, так і за її межами, долучитися до широкого обговорення проблем розвитку Православної Церкви у незалежній Україні».
Аби залучити до участі у такому обговоренні якомога більшу кількість учасників, Українська асоціація релігієзнавців вирішила провести Міжнародну Інтернет-конференцію на базі Інтернет-порталу «Релігія в Україні».
Всі, хто бажають взяти участь у конференції, можуть надсилати свої доповіді, статті та інші матеріали на нижче подану адресу редакції порталу «Релігія в Україні». Тексти приймаються до 15 травня. Оргкомітет конференції розглядатиме усі надіслані матеріали та приймати рішення про можливість їх публікації. Матеріали будуть друкуватися на порталі «Релігія в Україні». Також тут буде проведено обговорення опублікованих матеріалів (у форматі вільних коментарів). Тривалість конференції буде визначено в залежності від кількості отриманих матеріалів.
В центрі уваги конференції будуть наступні проблемні питання:
Робочі мови конференції: українська та російська.
Обсяг статей: до 0,5 умовного авторського листа (до 20 тисяч знаків).
Усі питання щодо організації конференції та тексти статей можна надсилати на адресу: religion.ua@gmail.com
За результатами конференції (в залежності від кількості та якості наданих матеріалів) оргкомітетом буде прийнято рішення щодо проведення однойменного Круглого столу та підготовки до друку збірника матеріалів конференції.