Ісламісти у Нігерії викрали трьох католицьких семінаристів та поранили шістьох

16 жовтня, 17:30
Світові
Ісламісти у Нігерії викрали трьох католицьких семінаристів та поранили шістьох - фото 1
11 жовтня 2021 р. озброєні нападники увійшли на територію католицької Вищої духовної семінарії в місті Фаяті (штат Кадуна). Трьох кліриків викрали, шестеро поранені.

Джерело: CREDO

За даними поліції, терористи наскочили під час вечері. «Озброєна група вдерлася до кав’ярні, оточила кліриків і вивела п’ятьох із них. Двох пізніше звільнили, але забрали з собою трьох інших», — сказав речник Церкви в тій місцевості о. Джозеф Гаяб.

Представник поліції Мохаммад Джаліґе у розмові з американською агенцією АР підтвердив напад, додаючи, що «вже вислано поліцейські групи, які патрулюють довколишні території, щоби звільнити викрадених кліриків».

Вища семінарія Христа Царя розташована на території Інституту св. Альберта Великого у місті Фаяті, в центрально-нігерійсько у штаті Кадуна. До священства там готуються 320 семінаристів. Їхню освіту частково фінансують католицькі організації Великої Британії.

За даними Папського товариства «Допомога Церкві в потребі», троє викрадених семінаристів були слухачами 4 курсу теології, вони належать до згромаджень Апостолів Божої Любові та Малих Синів Євхаристії.

На момент нападу в семінарії перебувало понад 130 слухачів, а також ректор і персонал осередку.

Виконавчий директор «Допомоги Церкві в потребі» доктор Томас Гайне-Ґельдерн закликав викрадачів звільнити семінаристів. Також він просить міжнародну спільноту, щоб не відвертала погляду від жорстокостей, які діються щодня, викликають численні страждання християн унаслідок злочинів, які скоюють "Боко Харам", фулані, та від актів бандитизму по всій країні».

За останні дев'ять років через напади "Боко Харам" на північному сході Нігерії загинули близько 20 000 осіб, а два мільйони покинули свої будинки. Бойовики угруповання часто викрадають дівчат і жінок, утримують їх у сексуальному рабстві або примушують до шлюбу. Також їх використовують як терористок-смертниць.

Нещодавно, бойовики напали на село Мадамай та церкву в штаті Кадуна в Нігерії – були вбиті 34 жителі.