Івано-франківський митрополит УГКЦ повідомив, як відбудеться Хресна Дорога та Великдень в умовах пандемії

15.04.2021, 15:55
Католики
Івано-франківський митрополит УГКЦ повідомив, як відбудеться Хресна Дорога та Великдень в умовах пандемії - фото 1
Митрополит Івано-Франківський УГКЦ Володимир Війтишин на пресконференції 15 квітня розповів про те, як планують відзначати Великодні свята в карантинних умовах.

«У співпраці усіх структур цієї неділі, перш за все, відбудеться традиційна для Івано-Франківська Хресна Дорога, яку цього року намагаємося провести, живучи в часі пандемії - онлайн, знаходячи перспективи нового служіння в нових умовах, - розповідає митрополит. - Хотілося б, щоб присутніх на цій події було якнайбільше завдяки засобам комунікації та ЗМІ».

До слова - перша Хресна Дорога вулицями Івано-Франківська відбулася в 1998 році. 2020 року захід вперше не відбувся. Цьогорічна – 22 за рахунком і перша, яка відбудеться онлайн, присвячена миру в Україні і подоланню пандемії ковіду.

На завершення Хресної Дороги владика Володимир Війтишин поблагословить тих, хто до неї долучився хрестом з частинкою Животворящого Хреста Господнього, який також супроводжуватиме усю подію.

«Пандемія ковіду в перших днях була дуже страшною, ми усі були розгублені, не знали як боротися з цим, - додає владика Володимир. - Минулого року умови святкування Великодня були дуже жорсткі, але нам все вдалося. Маємо добрий історичний приклад, який нам подало свого часу радіо «Ватикан», яке ще в часи атеїзму на наших землях транслювало богослужіння. Молитва онлайн сьогодні є також дуже потрібна, щоб багато вірних могли спільно долучитися до неї».

Зі слів владики, Церква готується і до присутності вірян у храмах і до онлайн-трансляцій. «Будемо намагатися освячувати паски в суботу, щоб запобігти скупченню людей і обмежувати їх кількість. Також робити це на відкритому повітрі, а не у приміщеннях церков, - каже він. – Просимо вірян особливо дотримуватися усіх приписів санітарних норм».

Хресна Дорога онлайн в Івано-Франківську відбудеться 18 квітня о 15.00. Долучитися до участі в заході можна буде через однлайн-трансляції і трансляції на місцевих телевізійних каналах.