Created with Sketch.

Із зали засідань міністрів G7 винесли розп’яття. Церква протестує

07.11.2022, 16:19

Католицька Церква в Німеччині розкритикувала рішення винести старовинне розп’яття з Зали миру в ратуші Мюнстера. Зараз там відбувається засідання міністрів закордонних справ держав групи G7.

Про це повідомляє CREDO.

Дієцезія Мюнстера назвала «незрозумілим» рішення, виконане за поданням німецького МЗС у Берліні. Подібним чином оцінює його і бургомістр, Маркус Леве.

Керівництво Мюнстерської дієцезії заявило, що через католицьке бюро при парламенті в Бундестагу в Берліні висловить своє обурення цією ситуацією і вимагатиме офіційного пояснення.

Речник МЗС сказав, що рішення усунути хрест було продиктоване протокольними вимогами. Водночас він підкреслив, що міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок не мала з цим нічого спільного. Сама пані міністр визнала, що її здивувало рішення винести старовинний хрест із зали, де збираються міністри G7.

Також вона запевнила, що це рішення мало організаційний, а не політичний характер.
На її думку, навіть якщо історична Зала миру в ратуші мала бути переобладнана на конференц-залу, хрест мав залишитися.

За повідомленнями міської влади Мюнстера, МЗС попросило усунути розп’яття з огляду на те, що в конференції беруть участь представники різних релігійних поглядів.

На погляд католицької дієцезії Мюнстера, це примітивізоване розуміння толерантності. Хрест — навіть якщо це не завжди так сприймалося — означає толерантність, прагнення миру, гуманність, а також подолання насильства і смерті, а отже — повністю відповідає цілям міністрів, зібраних на цьому засіданні.

Дієцезія із задоволенням прийняла обрання Зали миру на місце зустрічі G7, бо це пов’язується з історією.
«Традиції та пов’язані з ними символи, які є вираженням цінностей, позицій та релігійних переконань, не можуть бути просто ‘зняті’», — стверджує заява дієцезії.

За інформацією газети «Westfälische Nachrichten», це перший випадок усунення так званого Хреста Ради зі старовинної Зали миру в ратуші Мюнстера. Донині всі нові члени міської ради Мюнстера зазвичай складали присягу перед Хрестом Ради. Цей хрест не усували 2016 року під час візиту Великого імама Ахмеда Аль-Таїба з Каїра — одного з найважливіших представників ісламу.

Критика стосовно того, як у німецькому МЗС ставляться до питань релігії, з’явилася ще в жовтні, нагадує католицька агенція KNA. Тоді з’ясувалося, що в Департаменті релігій та закордонної політики немає представників релігії як консультантів, що мали бути найняті.

Цей департамент створено в МЗС чотири роки тому. Зала миру — центральна частина мюнстерської ратуші, що збудована у XII столітті. Спершу вона слугувала палатою радників і залою суду. Про це, зокрема, свідчить лава судді з хрестом за нею, що була усунута на час засідання міністрів G7.
Зала Ради стала 1648 року Залою Миру, бо там було укладено мирну угоду між католицькою Іспанією та реформованими Нідерландами — частина Вестфальського мирного договору, який завершив Тридцятирічну війну.

Дерев’яна ренесансна панель походить із близько 1577 року. На ній, зокрема, вирізьблені важливі святі Католицької Церкви — св. Мартин Турський, св. Марія Магдалина, — а також єпископи Людґер і Ламберт, історичні особи Мюнстерської дієцезії, покровителі центральних храмів міста. Інші панелі представляють зображення Ісуса Христа, Дванадцятьох апостолів і св. Павла — покровителя катедри в Мюнстері.

Читайте також
Світові У Ватикані схвалили новий чин поховання Римських Пап
Вчора, 17:11
Світові У Ватикані на початку грудня відбудеться відкриття різдвяної ялинки та вертепу
Вчора, 15:08
Світові Папа Франциск учасникам G20: Голод – «непряме вбивство»
07 листопада, 16:53
Світові Бессарабська митрополія Румунської Православної Церкви та МВС Молдови домовились про співпрацю
07 листопада, 16:14