Кардинал Гузар прирівняв нинішню владу до азартних гравців
Архиєпископ-емерит Любрмир (Гузар) вважає, що у політичному житті України ще не скоро настануть зміни на краще. Бо корупція, хабарництво охопили все суспільство, а змінювати такий стан речей поки що мало хто хоче. Таку думку він висловив у інтерв’ю газеті «Факти та коментарі».
Архиєпископ-емерит Любрмир (Гузар) вважає, що у політичному житті України ще не скоро настануть зміни на краще. Бо корупція, хабарництво охопили все суспільство, а змінювати такий стан речей поки що мало хто хоче. Таку думку він висловив у інтерв’ю газеті «Факти та коментарі».
«Цi люди та Верховна Рада не думають про майбутнiсть, хiба що про свою власну», - сказав кардинал.
На його думку, у нас немає культури полiтики, а лише є хабарництво, нагромаджування статкiв.
«Ми це дуже добре побачили на виборах. I, мабуть, так i буде далі, бо особисто я не бачу в людях справжнього бажання щось змiнювати», - зазначив Блаженніший Любомир.
Говорячи про нинішню владу, Архиєпископ-емерит прирівняв владоможців із азартними гравцями, які гадають, що колись обов’язко зірвуть великий куш, але в результаті втрачають усе.
«Є така давньоримська фраза: "Влада корумпує, а абсолютна влада корумпує абсолютно". Знаєте, є люди, якi прагнуть грошей i грають на перегонах чи в карти. Таким людям здається, що вони обов'язково стануть багатими, але найчастiше вони все втрачають. Така сама i влада. Тi, хто її отримує, зазвичай вважають, що влада дає їм можливiсть нiби виправляти свiт, людей, робити їх кращими. А насправдi вони хочуть, аби люди були такими, якими їх хочуть мати можновладці. У цьому й полягає трагедiя так званого владолюбства», – резюмує духовний лідер українців.
«Хто сьогоднi в Українi має задавати тон? – запитує він. – I тон до чого? Хто підкаже, що в життi є вартiсне. Грошi? Влада? Може, для багатьох людей i так. Тiльки я, читаючи Святе Письмо, маю iншi гарнi приклади. Скiльки з того багатства ти вiзьмеш зі собою, нащо тобi це все наостанок? Тон потрібно задавати до розумiння цiнностей», – звертається духівник в інтерв’ю до читачів.