Напередодні свята Злуки, яке українці відзначають 22 січня, екс-глава УГКЦ кардинал Любомир (Гузар) розповів, якою він бачить соборність України.
«Двадцять другого січня ми відзначаємо подію, яка відбулася ще на початку минулого століття, коли дві народні республіки об’єдналися в одну Українську державу. Такі дати треба не тільки пам’ятати і відзначати: вони є нагодою для глибоких роздумів і спонукою до дій», - вважає він.
Кардинал Гузар нагадав, що наш народ упродовж усієї історії потерпав від різноманітних поділів. Не оминуло це лихо і нас. Тому, як каже екс-глава УГКЦ, треба задуматися над причиною розділень і щось зробити, аби їх подолати.
«У нас сьогодні панує переконання, що є певні, чітко визначені, групи людей, яких слід уважати негативно налаштованими до загального блага: політики, олігархи, державні чиновники, працівники правозахисних органів і ще деякі інші», - веде мову він і тут же зазначає, що такий підхід, на його переконання, є неправильним.
«Увесь наш народ, незалежно від зовнішніх відмінностей, поділяється на дві групи: ті, що бажають загального блага, ним переймаються та для нього працюють (не можна забувати, що хто працює для загального добра – сам справедливо користає), і ті, які живуть тільки для себе», - підкреслив Блаженніший Любомир.
«У 60-х роках минулого століття в Сполучених Штатах Америки відбувалися великі суспільні зрушення – темношкірі громадяни, майже через століття після громадянської війни між білими і чорними, почали домагатися для себе рівних прав. У них був харизматичний керівник – Мартін Лютер Кінг. Перші слова його програмної промови були такі: "Я бачу мрію…", - сказав кардинал.
Як зазначив колишній Предстоятель УГКЦ, він теж має мрію, однак не виключає, що дехто з неї кепкуватиме.
«Яка це мрія? Уявімо собі, що одного дня пролунає заклик: задзвонять дзвони, затрублять труби, загудять сирени, може, навіть, загримлять гармати. На цей заклик, який звучатиме в усій Україні, кожна людина візьме за руку того, хто стоїть по її правиці та лівиці, незалежно хто це буде. І тоді ми відчуємо, що всі ми є однаково людьми», - зауважив він.
«Це може бути щось більш драматичне, ніж те, про що говорив пророк Ісая: "Вовк буде жити вкупі з ягнятком, леопард біля козеняти лежатиме; телятко й левеня будуть пастися разом" (Іс. 11, 6).
Тоді те, про що мріяли наші предки і чого ми так прагнемо сьогодні – здійсниться», - наголосив кардинал Гузар.