Created with Sketch.

«Карітас Донецьк» долучився до вшанування померлих від СНІДу

18.05.2011, 09:55

Акція «День пам’яті померлих від СНІДу», яка відбулась 15 травня в парку ім. Щербакова в Донецьку, зібрала чимало уваги громадськості і стала частиною всеукраїнських заходів, присвячених темі СНІДу.

Акція «День пам’яті померлих від СНІДу», яка відбулась 15 травня в парку ім. Щербакова в Донецьку, зібрала чимало уваги громадськості і стала частиною всеукраїнських заходів, присвячених темі СНІДу. Карітас Донецьк щороку бере активну участь в таких заходах і цього разу також долучився до підтримки людей, які живуть з ВІЛ і яких вже немає серед живих.

В цей пам’ятний день багато українських міст було вкрито квілтами (меморіальним полотном) у вигляді полотна зі списком імен людей, що померли від СНІДу. У Києві на Михайлівській площі був найбільший величезний квілт, загальною площею близько 300 м², створений з полотен з усіх куточків України. Цей квілт – символ скорботи та великої трагедії наслідків епідемії, яка забрала життя майже 21 000 українців. Багатокольорова мозаїка Квілту краще будь-яких слів показує, що СНІД може торкнутись кожного, в незалежності від віку, статі, національності та способу життя.

«Щодня СНІД забирає життя восьми українців. Ми втрачаємо молоде покоління – майбутнє нашої держави, адже більшість людей, чиї життя забирає СНІД – це молоді люди віком 25-49 років», – говорить Лілія Підкопаєва, олімпійська чемпіонка, Посол Доброї Волі в Україні з питань ВІЛ/СНІДу.

Також в цей день у Донецьку відбулись піша хода із квілтом, концерт, роздача інформаційних матеріалів на тему ВІЛСНІДу.

Основною причиною великої кількості смертей, ? кажуть медики і правозахисники, ? є ігнорування державою проблеми ВІЛ/СНІДу та недостатнє фінансування закупівлі ліків для ВІЛ-позитивних людей. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я із 92 000 людей, які потребують лікування на сьогодні, лише 22 000 його отримують. Інші ж 70 000 українців, яким гостро необхідне лікування – не отримують його через відсутність фінансування держави.

«Сьогодні існує безліч міфів про високу вартість лікування ВІЛ/СНІДу та його раціональність. Мало хто знає, що мінімальний курс АРВ-терапії в Україні коштує $234 на рік, що дорівнює 1872 грн., або 5 грн. 13 коп. на день, - говорить Володимир Жовтяк, Голова Координаційної Ради ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛСНІД».

«Забезпечення всіх ВІЛ-позитивних людей АРВ-терапією – обов’язок держави, закріплений Законом України, який на сьогодні, на жаль, не виконується. Наслідки цього ми можемо зокрема на такій акції – це десятки тисяч наших друзів та близьких, які заплатили власним життям за бездіяльність держави», ? зауважує Світлана Віхтинська, працівник Карітасу Донецьк.

«Карітас Донецьк намагається всіляко допомагати ВІЛ-інфікованим людям, надає їм матеріальну і соціальну допомогу, підтримує психологічно і морально. Також ведеться просвітницька робота, адже насамперед ми повинні усвідомити, що таке СНІД і як можна убезпечити себе від цього захворювання, так само нам нині необхідно подолати упередження щодо ВІЛ-позитивних осіб», – повідомили РІСУ в організації «Карітас Донецьк».

Читайте також
Культура 14 листопада Східна Церква вшановує апостола Филипа – вогненатхненного проповідника слави Отця
Вчора, 18:55
Міжконфесійне Глава УГКЦ висловив співчуття із приводу смерті єпископа Бернацького
Вчора, 17:35
Світові Змучена Україна страждає! Не забуваймо про Україну, - Папа паломникам
Вчора, 16:17
Суспільство В Одесі ТЦК спочатку "мобілізував" священика УПЦ МП, а потім "демобілізував"
Вчора, 14:49