• Головна
  • Новини
  • Світові
  • Католицька Церква у Білорусі обурена діями омонівців, які зачинили протестувальників у костелі в Мінську...

Католицька Церква у Білорусі обурена діями омонівців, які зачинили протестувальників у костелі в Мінську

27.08.2020, 14:58
Світові
Генеральний вікарій Мінсько-Могилевської єпархії Католицької Церкви у Білорусі Юрій Кособуцький висловив протест через дії ОМОН напередодні, коли силовики закрили протестувальників у Червоному костелі в центрі Мінська.

Католицька Церква у Білорусі обурена діями омонівців, які зачинили протестувальників у костелі в Мінську - фото 57625

 

Про це пише Бабель з посиланням на TUT.by.

Напередодні, під час чергової акції ОМОН почав розгін активістів. Кілька десятків з них ховалися від дощу у костелі, а силовики вирішили заблокувати входи і виходи разом із вірянами, які молилися в цей момент. Випускати людей із костелу почали лише через 40 хвилин.

«Блокування входу і виходу людей суперечить гарантованому Конституцією праву громадян на свободу совісті та віросповідання, ображає почуття вірян і виходить за рамки законів людських і божих», — зазначив єпископ Кособуцький.

Священики Католицької Церкви сподіваються, що правоохоронні органи Білорусі більше не вдаватимуться до таких дій на території святинь.

Нагадамо, у Білорусі з 9 серпня тривають протести проти сфабрикованого переобрання президентом Олександра Лукашенка. Люди вимагають чесних перевиборів, звільнення всіх політичних вʼязнів, покарання для силовиків і, найголовніше, відставки Лукашенка.

Як РІСУ інформувала, на площі Незалежності у столиці Білорусі Мінську силовики 26 серпня розігнали акцію протесту проти президента країни Олександра Лукашенка. Понад 100 людей заблокували у будівлі Червоного костелу. TUT.BY спочатку повідомило, що люди опинились в костелі, оточеному силовиками. Пізніше костел все ж розблокували і люди змогли його покинути.

Крім того, ЗМІ повідомили, що силовики оточили тих, хто залишився на вулиці. За даними TUT.BY, жінок, яких взяли в кільце, відпустили, а чоловіків затримали.