Католицькі єпископи Африки та Європи закликали політиків світу плекати мир та берегти гідність людини

07.06.2021, 09:55
Католики
Католицькі єпископи Африки та Європи закликали політиків світу плекати мир та берегти гідність людини - фото 1
Двадцять єпископів, представників Єпископських Конференцій Африки та Європи, взяли участь у семінарі, організованому Радою Єпископських Конференцій Європи (CCEE) та Симпозіумом Єпископських Конференцій Африки та Мадагаскару (SECAM). Метою організаторів є бажання сприяти тісній співпраці між єпископами цих двох континентів.

«Солідарність у сприянні людській гідності у світлі Fratelli tutti», – такою була тема цьогорічної зустрічі, що проходила 1-2 червня 2021 р. в режимі он-лайн. Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Семінар завершився прийняттям спільного послання, скерованого до «всіх братів єпископів, священників, дияконів, ченців та черниць, і вірних мирян Божої Церкви в Африці та Європі».

Учасники пишуть: «Як єпископи та пастирі, ми... беремо на себе зобов’язання працювати над сприянням людській гідності, братерству та солідарності, які є у центрі людського життя та мирного співіснування».

Йдеться у документі і про міжрелігійний діалог

Єпископи Африки та Європи закликають всіх прийняти запрошення Глави Католицької Церкви до міжрелігійного діалогу, який є шляхом сприяння дружбі, мирові, гармонії та гарантуванню релігійної свободи, що є фундаментальним правом кожної віруючої людини. В цьому контексті єпископи зазначають, що крім міжрелігійного діалогу, слід плекати також екуменічний та культурний діалог, а тому, кожна місцева Церква повинна бути «домом з відчиненими дверима», аби підтримувати надію, будувати мости, розбирати мури та засівати зерна примирення.

Єпископи звернулися до політичних лідерів

На завершення члени різних Єпископських Конференцій Африки та Європи звернулись із закликом до політичних лідерів двох континентів, аби вони «забезпечили практичне впровадження законів та протоколів, які сприяють зміцненню солідарності та людській гідності. Зокрема, сприяли захисту життя, сім'ї, свободи виховання та віросповідання, а також прийому та інтеграції мігрантів і загальному доступу до вакцинації проти Covid-19». Єпископи закликали плекати та будувати «мир для всіх тих країн, які в Африці, Європі, на Близькому Сході та в усьому світі переживають ситуації конфліктів».