Created with Sketch.

Католицькі єпископи ЄС вимагають від світу зупинити це “божевілля війни”, зберігши цілісність України

17.11.2022, 13:52

Орган Комісії Єпископатів ЄС, що займається зовнішніми міжнародними стосунками, прокоментував масовані обстріли інфраструктурних об’єктів в Україні. Єпископи закликали російську сторону призупинити бойові дії. Усі сторони єпископи закликали ступити на дорогу переговорів на основі «серйозних пропозицій» справедливого миру, що шануватиме міжнародне право і територіальну цілісність України.

Джерело: Vaticannews

«Висловлюємо нашу глибоку стурбованість з огляду на розвиток подій в Україні та Польщі. Від початку російської військової агресії проти України весь світ затамував подих, побоюючись великого глобального конфлікту», – йдеться в заяві, поширеній 17 листопада після зустрічі комісії із зовнішніх стосунків ЄС, що діє при Комісії Єпископатів Євросоюзу (COMECE).

За словами авторів, інцидент, що трапився на території Польщі на кордоні з Україною, є черговим попередженням про те, що «ця війна несе загрозу неконтрольованих і катастрофічних наслідків для всього людства».

Перед обличчям «брутальних атак Росії на міста та цивільні інфраструктурні об’єкти в Україні, з грубим порушенням міжнародного права, та інциденту в Польщі», члени комісії «підносять свої молитви за загиблих і складають співчуття їхнім родинам».

«Хочемо також засвідчити нашу близькість з українським населенням, що залишилося без доступу до базових послуг, таких як електроенергія та вода», – пишуть вони.

Автори заяви запитують: «Що ще повинно трапитися, щоби нарешті було покладено край цьому “божевіллю війни”? Закликаємо всі сторони наполегливо трудитися над тим, щоби уникнути ескалації, а Європейський Союз зокрема – посилити свої дипломатичні зусилля та продовжувати активну діяльність, спрямовану на те, щоби зупинити цю спіраль насильства».

Приєднуючись до закликів Папи Франциска та Святого Престолу, автори заяви повторюють і свій заклик «до російської влади негайно зупинити бойові дії, а до всіх сторін – з допомогою міжнародної спільноти відкритися на переговори із “серйозними пропозиціями” задля справедливого миру, працюючи над вирішенням конфлікту, що шануватиме міжнародне право та територіальну цілісність України».

Читайте також
Суспільство Видатні особистості УГКЦ увійшли до топ 100 людей, які визначають життя в країні
Сьогодні, 09:13
Суспільство На місці демонтованої каплички-МАФу планують провести археологічні розкопки
Вчора, 16:46
Суспільство У Києві проведуть публічний діалог «Геноцид кримськотатарського народу та шляхи подолання його наслідків»
17 листопада, 17:35
Суспільство Серед Праведників народів світу понад 2,5 тисячі українців, - Зеленський
17 листопада, 17:01