Католицький єпископат Росії зробив заяву з приводу "путінської" мобілізації

30 вересня, 11:55
Світові
Католицький єпископат Росії зробив заяву з приводу "путінської" мобілізації - фото 1
Митрополит архиєпархії Божої Матері в Москві архиєпископ Павло Пеці від імені католицького єпископату Російської Федерації опублікував спеціальне звернення щодо  оголошеної в Росії "часткової" мобілізації.

Заяву поширила російська служба Радіо Ватикану.

"Протистояння в Україні, - наголошується у зверненні, опублікованому на сайті архиєпархії Божої Матері в Москві, - переросло у повномасштабний військовий конфлікт, який уже забрав тисячі життів, підірвав довіру та єдність між країнами та народами та загрожує існуванню всього світу. Війна ніколи не була і не буде засобом вирішення проблем, що виникають між націями: "Ми нічого не втрачаємо через мир і можемо все втратити через війну" (Пій XII, 1939)", - попереджають у заяві єпископи РКЦ у Росії.

"Сьогодні наші серця наповнені скорботою і безсиллям від нездатності зробити щось або навіть просто знайти потрібні слова, які могли б рішуче змінити ситуацію і запобігти подальшим жертвам... Часткова мобілізація, оголошена в Росії, поставила безліч наших віруючих перед серйозним моральним вибором" , - пишуть єпископи РКЦ.

Церква нагадує державній владі Росії, що вона "має знаходити справедливе рішення в тих випадках, коли людина з огляду на переконання відмовляється брати в руки зброю, при цьому залишаючись зобов'язаною служити людській спільноті іншим чином". Це право закріплено частиною 3 статті 59 Конституції Російської Федерації і єпископи закликають до його послідовного дотримання.

Що стосується священнослужителів і монахів Католицької Церкви, то для них категорично неможливо брати участь у бойових діях як згідно з найдавнішими церковними правилами, так і згідно з чинними міжнародними конвенціями, - нагадують єпископи.

Вони просять віруючих молитися за встановлення справедливого та безпечного миру.

Священиків просять служити Святу Месу про збереження миру та справедливість, про припинення воєнних дій та збереження людських життів.