• Головна
  • Теми
  • Католики і лютерани закликали православного митрополита Агафангела до молитви за єдність християн...

Католики і лютерани закликали православного митрополита Агафангела до молитви за єдність християн

18.01.2012, 18:44
Католики і лютерани закликали православного митрополита Агафангела до молитви за єдність християн - фото 1
Вони просять, щоби він благословив духовенство і мирян очолюваної ним єпархії молитися 22 січня, в день Соборності України, «за єдність Церкви, якої бажає Господь, її осягнення тими засобами, якими Він Сам хоче».

Одеські єпископиЄпископ Уланд Шпалінгер, предстоятель Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України, єпископ Броніслав Бернацький, ординарій Одесько-Сімферопольської єпархії Римо-Католицької Церкви в Україні і єпископ Василь (Івасюк), екзарх Одесько-Кримський Української Греко-Католицької Церкви, звернулися з відкритим листом до митрополита Одеського та Ізмаїльського УПЦ (МП) владики Агафангела (Савіна). У ньому вони просять, щоби він благословив духовенство і мирян очолюваної ним єпархії молитися 22 січня, в день Соборності України, «за єдність Церкви, якої бажає Господь, її осягнення тими засобами, якими Він Сам хоче».

Як йдеться у листі, 18-25 січня християни усього світу вже сорок четвертий раз зійдуться у своїх храмах для спільної молитви «за єдність Христових учнів в рамках всесвітнього Тижня молитов за єдність християн». Традиційна молитва за єдність з ініціативи Об’єднання християнських церков Одеси«Примирення» та за підтримки інших християнських спільнот відбудеться також в католицьких, євангельських та древлєправославних храмах Одеси та Одеської області.

«Нажаль, у минулому гріхи людей привели до розділення Господньої вівчарні, що заважає нам і сьогодні засвідчити перед світом повноту єдності Христової Церкви. Між різними церковними спільнотами не існує повного спілкування. Проте для всіх нас наказом звучать слова Спасителя: «Нехай всі будуть одне» (Єв. від Ів. 17:21). Ми вважаємо особливо важливим, щоб про цю єдність молились усі християни і усі церковні громади. Тоді Господь скоріше дарує нам бажану єдність», — йдеться у листі, оприлюдненому 18 січня на сайті Об’єднання «Примирення».