Католікос всіх вірмен Гарегін Другий закликав владу Вірменії та невизнаної Нагірно-Карабахської республіки надати вичерпні пояснення прийняття главою вірменського уряду спільно з президентами Росії і Азербайджану тристоронньої заяви щодо Нагірного Карабаху.
Про це повідомляє Інтерфакс-релігія.
"Прийняте рішення сколихнуло душі вірмен. Закликаємо владу Вірменії та Арцаха надати ґрунтовні та вичерпні пояснення прийнятого рішення і його впливу на майбутнє країни", - йдеться в заяві католікоса, поширеній прес-канцелярією Святого Ечміадзіна у вівторок.
На думку католікоса, необхідно діяти тверезо і мудро.
"Ця криза має бути подолана спільними зусиллями зовнішньополітичного керівництва Вірменії та Арцаха", - зазначив Предстоятель Вірменської Церкви.
8 листопада президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив про взяття азербайджанськими військами міста Шуша, одного з ключових в Нагірному Карабасі, що знаходиться в декількох кілометрах від столиці невизнаної НКР міста Степанакерта.
9 листопада прес-секретар президента НКР Ваграм Погосян повідомив, що Армія оборони Карабаху втратила контроль над Шуші, а азербайджанські війська знаходяться на підступах до Степанакерту.
У ніч на вівторок стало відомо, що президент Росії Володимир Путін, його азербайджанський колега Алієв і прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян підписали тристоронню заяву, згідно з якою з 00:00 мск 10 листопада оголошується про повне припинення вогню і всіх військових дій в Нагірному Карабасі. Підрозділи ЗС Азербайджану і Вірменії зупиняються на займаних позиціях.
Пашинян назвав текст тристоронньої заяви болючим для Вірменії.
Алієв заявив, що військова фаза конфлікту в Нагірному Карабасі завершена і що в Нагірному Карабаху буде здійснюватися спільна миротворча місія Росії і Туреччини.
Рішення про припинення вогню і введення миротворців у Нагірний Карабах викликало акції протесту в Вірменії.
Президент Вірменії Армен Саркісян оголосив, що дізнався про тристоронню заяву з преси. За його словами, з ним не консультувалися і не обговорювали документ. Він заявив про намір розпочати політичні консультації щодо захисту національних інтересів країни.