Кава без ціни: у Чернівцях відкрили благодійну кав’ярню «Карітасу»

Благодійна кав'ярня біля собору - фото 1
Благодійна кав'ярня біля собору
Джерело фото: Фото авторки
Взяти каву та домашню випічку можна тільки із собою, адже кав’ярня працює «на виніс»

На Вербну неділю у Чернівцях, позаду катедрального собору Успіння Пресвятої Богородиці УГКЦ, відкрили та освятили благодійну кав’ярню. Вона – один із проєктів БФ «Карітас Чернівці». Кав’ярня розмістилася в маленькому приміщенні, де перед цим був церковний книжковий магазин.

— Сьогодні ми відкриваємо кав’ярню, де немає цін, а благодійні пожертви, — сказав після урочистого Богослужіння владика Йосафат (Мощич), єпископ Чернівецький. – Це така соціальна кав’ярня, куди щонеділі після Служби Божої кожен може зайти і взяти собі кави. Мене запевнили, що кава тут буде дуже смачна.

Кава без ціни: у Чернівцях відкрили благодійну кав’ярню «Карітасу» - фото 71249

Сьогодні «кава на виніс» надзвичайно популярна повсюду, зауважує кореспондент РІСУ. Але тут, у цій соціальній кав’ярні, взявши каву чи випічку, кожен долучається до благодійності. У «Карітасі Чернівці» кажуть, всі кошти будуть йти на забезпечення потреб двох центрів місцевого «Карітасу»: центру «Любов, яка лікує» для молоді з інвалідністю та центру «Серце дитяче – серце Господнє» для дітей із кризових сімей.

На маленькій соціальній кав’ярні висить оригінальна табличка «Кава з смаком милосердя». Працюватиме вона щонеділі з 8:00 до 20:00, в будні дні – з 9:00 до 15:00. Хоча, можливо, з часом графік у будній день зміниться і кав’ярня буде відчинена довше.

Кава без ціни: у Чернівцях відкрили благодійну кав’ярню «Карітасу» - фото 71247

— Сьогодні, на Вербну неділю, ми урочисто відкрилися та презентували нашу кав’ярню, - розповідають соціальні працівники БФ «Карітас Чернівці». – Випічка у кав’ярні тільки домашня. В нашому «Карітасі» є працівниця, яка гарно випікає. Зараз тут також можна придбати свічки із вощини, в тому числі свічки у вигляді писанки, зроблені дитячими руками. Це робили дітки з інвалідністю та дітки із кризових сімей, з якими ми займаємося у нашому «Карітасі».

Нагадаємо, офіс «Карітасу» у Чернівцях відкрили наприкінці 2020 року. Він розташований на вул. Героїв Майдану, 109-А. Це у спальному районі, далеко від центру міста.

Кава без ціни: у Чернівцях відкрили благодійну кав’ярню «Карітасу» - фото 71246
Кава без ціни: у Чернівцях відкрили благодійну кав’ярню «Карітасу» - фото 71248