Created with Sketch.

Керівництво "Мистецького Арсеналу" просить Предстоятеля УПЦ благословення на здійснення перепоховання на території Флорівського жіночого монастиря

15.11.2012, 09:44

Як наголошують у «Мистецькому Арсеналі», ініціатива перепоховання Вознесенського некрополю вже підтримана керівництвом держави та міста.

У письмовому зверненні Генерального директора Наталії Заболотної до Митрополита Володимира йдеться про необхідність перепоховання всіх людських останків, зібраних в процесі розкопок Вознесенського некрополю.

Зважаючи на виняткову важливість здійснення перепоховання, що знаходилося на території Печерського Вознесенського монастиря, дирекція просить Митрополита Володимира розглянути можливість його особистої участі у церемонії перепоховання та вибрати для цього зручну для Митрополита дату на початку грудня цього року. Лист поширив офіційний сайт УПЦ (МП).

Як наголошують у «Мистецькому Арсеналі», ініціатива перепоховання Вознесенського некрополю вже підтримана керівництвом держави та міста.

Як йдеться у листі Гендиректора Наталії Заболотної, на межі 15-16 століть на місці нинішнього Національного культурно-мистецького і музейного комплексу "Мистецький Арсенал" було створено і зведено Печерський Вознесенський монастир, який на той час був структурним підрозділом Києво-Печерської Лаври.

У 2012 році виповнюється 300 років з часу переселення черниць Печерського Вознесенського жіночого монастиря до Флорівської обителі. Жіночий Вознесенський монастир біля Києво-Печерської Лаври встиг заявити про себе монастирським гаптарським мистецтвом своїх насельниць, їх освіченістю, улаштуванням при обителі школи для православних дівчат і, нарешті тим, що вознесенською ігуменею тривалий час була Марія Магдалина Мазепина (1688-1707) – мати гетьмана Івана Мазепи.

Протягом 2005-2008 років на території «Мистецького Арсеналу» Архітектурно-археологічною експедицією Інституту археології НАН України виконувалися стаціонарні археологічні дослідження. В результаті яких було зафіксовано велику кількість об'єктів релігійного та побутово-господарського призначення, зібрано унікальну за складом та чисельністю колекцію археологічних матеріалів того часу та виявлено 350 поховань Вознесенського монастирського некрополю 17-18 ст.

Як наголошено у листі, щодо музеєфікації здобутої археологічної колекції вже прийнято рішення. В структурі «Мистецького арсеналу» створено музей, спрямований на вивчення, зберігання та експонування унікального зібрання предметів матеріальної культури українського монастиря 17-18 ст.

Але досі залишається відкритим питання перепоховання всіх людських решток, зібраних в процесі розкопок Вознесенського некрополю.

Через те, що окрім чітко атрибутованого поховання губернатора Києва, генерал-майора Семена Івановича Сукіна, жодне з поховань не має точної соціальної ідентифікації, на думку керівництва «Мистецького Арсеналу», доцільно було б перепоховати рештки покійних та збудувати пам'ятний хрест на території Флорівського жіночого монастиря як правоприємника Вознесенського жіночого монастиря.

Читайте також
Суспільство Представники УПЦ МП вдруге не пустили нових управителів до собору у Каневі
Сьогодні, 12:32
Суспільство Тисячу живих ялинок та подарунки передали дітям загиблих Захисників і Захисниць у лаврі
Сьогодні, 11:50
Культура Різдво - це таємниця Божої волі та диво свободи людини, - Патріарх Варфоломій у посланні 2024 року
Сьогодні, 11:22
Культура У Києві стартує «Різдвяний тиждень»: що, де і коли відбудеться
Сьогодні, 11:10