«Новим Главою Церкви стає людина, яка отримала 2/3 голосів учасників Синоду. Так триває три дні. Якщо за цей час ніхто не набрав 2/3, то на четвертий день вибори відбуваються за принципом простої більшості».
«Візуально вибори Глави Церкви не відрізняються від будь-яких виборів, але насправді важливим у цьому процесі є старання про те, щоб розпізнати Божу волю», – наголосив о. Ігор. Він розповів, що Синод, на якому єпископи обирають Предстоятеля Церкви, розпочинається з аналізу важливих завдань та викликів, які стоять перед Церквою у цьому історичному періоді. Після того є день духовної застанови та молитви. І лише на третій день відбувається голосування. «Саме тому декрет про скликання Виборчого Синоду, який видає Адміністратор Церкви, йде у парі із закликом до вірних молитися за успішне проведення виборів», – зазначив керівник Департаменту інформації УГКЦ.
За його словами, обраний має прийняти або заперечити вибір. Якщо він приймає, то після того, як вибір благословить Святіший Отець, обраний складає перед Синодом визнання віри. Опісля офіційно проголошується ім'я нового Глави Церкви і відбувається інтронізація (введення на престол). З того часу новий Предстоятель розпочинає своє служіння.
Отець Ігор Яців також заперечив чутки про те, що існують спроби зовнішнього впливу на вибір Синоду, наголосивши, що сигналів чи знаків про «зацікавлення у цій справі від певних політичних сил» не спостерігається.