УПЦ МП хоче Всеправославного Собору

УПЦ МП хоче Всеправославного Собору - фото 1
Всеправославний Собор врятує світове православ'я від кризи. Про це під час Міжнародної конференції на тему «Соборність Церкви: богословські, канонічні та історичні виміри» 11 листопада 2021 року у Києві заявив керуючий справами УПЦ МП митрополит Антоній (Паканич). Він також заявив, що першість у Вселенській Церкві, як це трактують у Константинопольському Патріархаті, є "неприйнятною".

"Вчення про першість у Вселенській Церкві, яке формулюють богослови Константинопольського Патріархату, є для нас неприйнятним. Це вчення стало серйозною загрозою для єдності світового Православ’я. Реалізація на практиці такого розуміння першості веде до підриву соборного підгрунтя церковного управління", – зазначив у виступі митрополит Антоній.

«Сьогодні нам потрібно повернутися до апостольського розуміння церковних Соборів як особливих засобів пізнання Божественної Істини. Ми повинні пам’ятати, що саме на Соборах особливим чином діє благодать Святого Духа, яка наставляє Церкву на істину. І сьогодні, коли Православна Церква опинилася у важкій кризі, нам необхідно без страху і з усією відповідальністю вдатися до цього рятівного засобу, щоб знайти вихід із непростої ситуації», – заявив Антоній.