Київрада звільнила Українську Православну Церкву Київського Патріархату від сплати пайової участі на суму 1,965 мільйона гривень за скандальний будинок Філарета у Десятинному провулку.
За відповідне рішення на засіданні 14 липня проголосував 81 депутат, повідомляє Українська правда. Київ.
Цим рішенням депутати звільнили УПЦ КП від пайового внеску у створенні соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури Києва у зв'язку з будівництвом приміщень адміністративного та господарського призначення площею 2270,6 кв. м у провулку Десятинному, 3-А, 3-Б, 5-Д.
Мотивували це рішення тим, що УПЦ КП використовуватиме дану будівлю для релігійно-культових, а не комерційних цілей.
Як пояснив доповідач з питання Андрій Странніков, у скандальній будівлі у Десятинному провулку планують розмістити резиденції патріаршого намісника, синодального управління у справах духовної освіти тощо.
Як відомо, будівництво у провулку Десятинному, 3-5 (так званий будинок Філарета) вела компанія "БК "Інтергал-Буд колишнього регіонала Володимира Зубика на замовлення УПЦ КП.
Будівництво завершилося скандалом – через порушення висотності будівлі у лютому 2015 року Київрада зобов'язала забудовника протягом місяця знести 2 верхні – незаконні – поверхи скандального комплексу, щоб висота будівлі не перевищувала 27 метрів.
Однак забудовник цього рішення не виконував.
Тоді у коментарі "Українській правді" представник прес-служби УПЦ КП Андрій Ковальов підтвердив, що будівля зводиться на замовлення Патріархії, однак заявив, що верхні поверхи забудовник добудував на власний розсуд.
Втім пізніше Церква опублікувала офіційну заяву, у якій наголосила, що Ковальов не уповноважений давати такі коментарі, і звинуватила недоброзичливців у тиску.
На початку травня 2015 року компанія "БК "Інтергал-Буд", заявила, що не має наміру зносити 2 поверхи будівлі на вимогу міської влади, бо не отримувала відповідних листів про необхідність демонтажу.
Тоді ж у забудовника запевнили, що "всі дозвільні документи з цього об’єкту були отримані вчасно і у порядку, встановленому державними нормами", а висота будівлі не вища за будинки, що розташовані поруч.
3 червня міська влада розпочали демонтаж верхніх поверхів скандальної будівлі у Десятинному провулку, 3-5 силами комунальників.