Created with Sketch.

Кілька громад за вихідні вийшли з УПЦ МП, більшість з настоятелями (оновлено)

08.05.2023, 09:42
отець Василь Келеман

У суботу, 6 травня, відбулися загальні збори релігійних громад Хресто-Воздвиженського храму в селі Воронівці та храму Покрови Пресвятої Богородиці в селі Немиринці, що на Теофіпольщині, у Хмельницькому районі щодо переходу з підпорядкування УПЦ Московського патріархату до ПЦУ.

За інформацією Теофіпольської селищної ради, учасники зборів обговорили питання зміни канонічного підпорядкування церкви з УПЦ в ПЦУ, зміни до статуту, обрання парафіяльної ради церкви та подання документів на реєстрацію. Далі відбулося голосування, під час якого майже усі присутні проголосували за те, щоб громади стали частиною Православної Церкви України.

"Сьогодні ми звільнили наші храми від впливу Російської Православної Церкви, яка століттями пропагувала інтереси Росії. Це не зміна віри, а зміна юридичного підпорядкування. Все інше абсолютно залишається те саме: Бог в нас один, віримо так само, молитися та обряди будемо проводити також ті самі", – зазначили мешканці сіл.

Підтримав вибір своїх парафіян і отець Василь Келеман, повідомляє Поділля.news.

Одразу після зборів усі присутні разом із отцем Василем Келеманом та благочинним Теофіпольського округу ПЦУ отцем Василем Крисаком у Хресто-Воздвиженському храмі села Воронівці помолилися за українських військових, які відважно боронять кордони нашої країни від російської навали.

"На жаль, історично так склалося, що багато століть поспіль еРеФія, прикриваючись ідеєю “адного брацкого народа”, старанно пускала свої метастази в українську землю, що руйнували нашу державу зсередини. Події 24 лютого 2022 року показали, наскільки важливо бути культурно незалежними від сусіда-терориста. Тож після усіх жахіть, які щоденно приносить рускій мір, після численних смертей, покалічених дітей, згвалтувань, звірств орків, стертих з лиця землі міст, вимушеної еміграції, українці продовжують викорінювати все, що пов’язує їх із московією. Разом до Перемоги! Слава Україні! Героям Слава!" – зазначили в громаді.

с. Синяк

 

Того ж дня релігійна громада Покрови Пресвятої Богородиці с. Синяк на Київщині одноголосно прийняла рішення про перехід від УПЦ (МП) до ПЦУ.

Це вже четверта парафія, яка прийняла рішення про перехід до ПЦУ після деокупації Бучанської тергромади.

"Судячи з того, що ініціативні групи з Ворзеля, Бучі, Раківки, Здвижівки активно звертаються за консультаціями щодо процедури переходу та допомоги в складанні документів — впевнений, що далі обов‘язково буде", — повідомив секретар Бучанської міськради Тарас Шаправський.

с. Люлинці

 

Також 6 травня до ПЦУ приєдналася громада Покрови Пресвятої Богородиці в с. Люлинці Хмільницького р-ну на Вінниччині. Цього дня в місцевому храмі вперше відбулася молитва українською мовою.

7 травня відбулись загальні збори релігійної громади села Богданівка Броварського району, на які було винесено питання про перехід до ПЦУ храму Святої мучениці Параскеви. Настоятель храму отець Антоній підтримав своїх парафіян і вони разом долучилися до Переяславсько-Вишневської єпархії ПЦУ.

с. Богданівка

 

Також цієї неділі до ПЦУ приєдналася громада с. Острійки на Київщині і в с. Шибена на Хмельниччині.

За підсумками голосування, більшістю було вирішено, що храм Покрови має належати до ПЦУ.

«Попри те, що офіційно церковна «верхівка» Української Православної Церкви повністю змінила свою риторику й засуджує збройне вторгнення росії, це не біль­ше, ніж підлаштування під ситуацію, бо насправді вони фактично продовжують презентувати російську церкву на теренах України та повторювати російські наративи», — переконані жителі села Шибена.

Настоятель зазначеного храму, отець Миколай, не підтримав вибір своїх парафіян та відмовився від переходу до ПЦУ, що розчарувало його парафіян.

Сьомого травня в смт. Хорошів на Житомирщині учасники загальних зборів релігійної громади св. Михаїла прийняли рішення про перехід до Православної Церкви України. Офіційно підтримали таке рішення 750 жителів селища, розповів Суспільному представник ініціативної групи з підготовки до проведення зборів Сергій Сіваченко.

Парафіяни перейшли до ПЦУ без настоятеля храму, який такого рішення не підтримав. Священникам храму надіслали запрошення рекомендованими листами, але вони не прийшли.

В коментарі "Суспільному" голова парафіяльної ради релігійної громади Хорошева Оксана Бурмака розповіла: аби зайти до храму, прихожанам ПЦУ довелося зрізати замок на дверях церкви.

"Коли ми прийшли до храму, там стояли близько 15 прихожан московського патріархату, які не пускали нас всередину. Слава Богу, нам вдалося зайти через ворота без бійки. Двері церкви були замкнені, ключі нам давати відмовилися. Тому наші хлопці болгаркою зрізали замок на дверях. Без ревізійної комісії ми за правилами не змогли б зайти до храму, тому у нас ревізійна комісія зайшла в храм першою. Разом з комісією і священник, і наш благочинний Хорошівського благочиння був. Комісія проводила опис, записували, що є і чого немає. Ми все це фільмували. У вівтарі, звісно, вже не було нічого для того, щоб звершити літургію. Після цього ми нарешті провели молебень у сімейному дружньому українському колі. Людей було багато – вони не вмістилися всередині і у притворі, тому багато хто стояв на вулиці", – сказала Оксана Бурмака.

З її слів, під час всього процесу на місці чергувала поліція і швидка.

Сьогодні громада вже мала зустріч з єпископом ПЦУ і подає документи в ОВА.

Читайте також
Міжконфесійне На Шепетівщині ще одна громада приєдналася до ПЦУ
Вчора, 11:30
Міжконфесійне Митрополит Онуфрій заблокував будь-які спроби продовжити діалог, навіть приватні, - Предстоятель ПЦУ
08 травня, 14:01
Міжконфесійне На Хмельниччині дві громади залишили УПЦ МП і приєдналися до ПЦУ
08 травня, 14:35
Міжконфесійне В УПЦ МП спостерігається потужний рух на розрив з РПЦ, - о. Георгій Коваленко
08 травня, 13:04