Кирил може забрати в УПЦ МП Донецьку і Луганську, - митрополит Філарет

Кирил може забрати в УПЦ МП Донецьку і Луганську, - митрополит Філарет - фото 1
Донецька і Луганська єпархії УПЦ можуть опинитися безпосередньо у юрисдикції Московського Патріархату. Так свого часу трапилося із трьома кримськими єпархіями – їх РПЦ пере підпорядкувала напряму Патріарху Московському Кирилу. Це, фактично, анексія.

Таку думку у інтерв’ю «Главкому» висловив митрополит Львівський і Галицький Філарет.

«Я думаю, що все це буде залежати від позиції Патріарха Кирила і, напевно, від позиції державної влади Російської Федерації. Але, виходячи з того, який курс проклала РФ, а вони йдуть шляхом ескалації і окупації територій України, можливо, що Донецька і Луганська єпархії також можуть опинитися безпосередньо у юрисдикції Московського Патріархату», – сказав митрополит Філарет.

Єрарх також зауважив, що із єпископами, які пішли за Кирилом, не спілкується.

«У нас є своя Церква, своя держава, ми живемо своїм життям і спілкуємося між собою. Я не знаю позиції єпископів, чи священиків РПЦ, з ними не спілкуюся про те, що відбулося. Я знаю тільки те, що православна держава напала на православну державу. Митрополит Донецький і Маріупольський Іларіон, на відміну від митрополита Сімферопольського і Кримського Лазаря, звертаючись до предстоятеля та членів Собору, зайняв правильну позицію. Він сказав, що ми є Українською Православною Церквою. Сказав, що приймає рішення Собору УПЦ і по мірі можливостей втілюватиме ці рішення у життя, зокрема, зі змінами до Статуту», – пояснив митрополит Філарет.