Кирил та Путін надіслали привітання учасникам Міжнародного руху русофілів

16.03.2023, 13:32
Світові
Кирил та Путін надіслали привітання учасникам Міжнародного руху русофілів - фото 1
Болгарський політик Микола Малінов, проти якого в Болгарії висунуто офіційні звинувачення у шпигунстві на користь Росії, став головою Міжнародного руху русофілів (МДР). Установчий з'їзд цього руху, створеного під егідою Кремля, пройшов 14 та 15 березня у Москві.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

У з'їзді взяли участь міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров, радикальний філософ Олександр Дугін, православний бізнесмен Костянтин Малофєєв, який активно виступає на підтримку війни в Україні і є засновником телеканалу "Царгород". Вітання направили президент Росії Володимир Путін та Патріарх Кирил.

Як зазначає Болгарська служба Радіо Свобода, Малінов наразі є кандидатом у депутати парламенту Болгарії від коаліції "Нейтральна Болгарія". Він є головою болгарського руху русофілів. Сам він та його рух внесені до списку санкцій США.

У 2019 році Малинова звинуватили у шпигунстві на користь двох російських організацій. Однак, не зважаючи на це, із дозволу судді Андона Міталова він зміг виїхати до Москви. У США вважають, що суддю було підкуплено Маліновим.

Новий глава Міжнародного руху русофілів сказав, що його мета – зібрати мільйон підписів на підтримку скасування введених проти Росії європейських санкцій. Малінов також хоче створити Інститут боротьби з русофобією, заснувати звання "Русофоб року" та відродити конкурс "Інтербачення", який "став би антитезою "гендерному Євробаченню".

За словами організаторів, на з'їзді були присутні учасники із 42 країн. Як правило, йдеться про давно відзначені в симпатіях до Кремля маргінальні політичні постаті у своїх країнах.

Учасники заходу об'єдналися навколо тези про те, що рух є "фронтом боротьби з фашизмом", боротьби проти "декадентського Заходу", що розв'язав, на їхню думку, боротьбу з Росією, і "гендерного світу".