Кирил відреагував на рішення Помісного Собору УПЦ МП

Кирил відреагував на рішення Помісного Собору УПЦ МП - фото 1
Предстоятель РПЦ Кирил вперше прокоментував рішення УПЦ МП про «повну самостійність та незалежність» від Московського Патріархату.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

У проповіді після Літургії у московському храмі Христа Спасителя Кирил сказав, що «з розумінням» ставиться до позиції київського митрополита Онуфрія та єпископату УПЦ МП, які, за його словами, мають «максимально мудро» діяти, щоб «не ускладнювати життя свого віруючого народу».

При цьому Московський Патріарх додав, що жодні тимчасові перешкоди не повинні зруйнувати «духовну єдність нашого народу». За словами Кирила, якісь «духи злоби піднебесної» прагнуть розділити «православних людей Русі та України» і зробити так, щоб між ними пролягла прірва, але не досягнуть успіху, «оскільки всі ці зусилля не від Бога».

Раніше російський митрополит РПЦ Іларіон заявив, що поправки, внесені до статуту Української Православної Церкви Московського Патріархату, ніяк не змінюють її статус у складі Московського Патріархату. На його думку, УПЦ просто ще раз засвідчила, що є автономною.