Created with Sketch.

Кияни пропонують створити в столиці Пантеон Героїв

20.03.2023, 12:08

На сайті Київради 14 березня 2023 року з’явилась петиція №11 844 про створення у Києві Пантеону Героїв.

Про це повідомляє Вечірній Київ.

«З метою вшанування пам’яті загиблих Героїв, які віддали життя за свободу і незалежність України під час війни за незалежність, виховання прийдешніх поколінь в дусі патріотизму та любові до рідної землі, вношу пропозицію створення в місті Києві Пантеону Героїв», — йдеться в петиції.

Її ініціатор — Андрій Валентинович Машков. За шість днів петицію підписали 413 осіб.

У зверненні до Київської міської ради авто пише, що місце розташування, форму та зміст Пантеону Героїв потрібно висунути на загальнодержавний конкурс з незалежною комісією з представників різних професій, зокрема — учасників бойових дій.

До слова, біля храму Святого Миколая Чудотворця УГКЦ на Аскольдовій могилі в Києві владика Йосиф Мілян, під час прощання з Героєм України Дмитром Коцюбайлом («Да Вічні»), пригадав цитату зі Святого письма і сказав про Пантеон Героїв.

«Немає більшої любові, як віддати життя своє за друзів», яка (цитата, — РЕД,) видніє на хресті «Героям Крут».

Владика тоді сказав, що з подвигом і відважною смертю Дмитра, з його похороном на Аскольдовій могилі починається своєрідний «Пантеон Героїв».

«Він почався ще тоді, коли захоронили тут крутянців, коли захоронили відважного українця з Америки. Тепер Дмитро продовжує цей страшний для нас список. Молімся! Молімся, щоб не гинули наші діти — золотий фонд української держави».

Навколо Аскольдової могили до революції був некрополь, де ховали відомих киян та українців. Радянська влада його знищила. У березні 1918 року саме тут поховали Героїв Крут.

Ідея про створення у Києва Пантеону Героїв висловлюється активно з 2014 року, коли почалась збройна відсіч рф у відповідь на анексію Криму та захоплення частини Донбасу. Особливо актуальною ця тема є нині, коли від початку широкомасштабного вторгнення Україна щодня втрачає своїх кращих синів та дочок.

Однак досі згоди навколо того де саме має бути такий «Пантеон Героїв» немає. в Українському інституті національної пам’яті пишуть:

«Практично всі сучасні європейські держави створили власні національні пантеони, які не лише відіграють роль усипальниці видатних державників, а й слугують одним з незримих чинників національної інтеграції і державного самоствердження».

У Інституті вважають, що Пантеон мав би стати не просто військовим меморіалом, не полем почесних поховань і не кладовищем у центрі міста, а символом державності, місцем ушанування тих, хто присвятив життя Україні, хто уславив її в мистецтві і науці, віддав за неї життя у бою. Пантеон повинен відображати тяглість нашої історії: від княжої Русі й до сьогодення.

Нарожні депутати ще у 2021 році 304 голосами «за» підтримали у першому читанні урядовий законопроєкт щодо створення Національного військового меморіального кладовища в Київській області.

У столиці започаткували Алею пам’яті захисникам України. У День захисників і захисниць України меморіальне місце відкрили біля Державного історико-меморіального Лук’янівського заповідника.Алея відкрита в знак спомину, шани та поваги до Героїв, які віддали своє життя за рідну землю, волю та свободу України.

Читайте також
Суспільство Мешканці Яремче на слуханнях вирішать долю місцевої парафії УПЦ МП
20 березня, 14:17
Суспільство Пропагандистське релігійне радіо РПЦ вже добралось до Бердянська
20 березня, 14:52
Суспільство Школа провідників християнських таборів УГКЦ провела підсумковий модуль
20 березня, 12:15
Суспільство Кримський муфтій-колаборант підписав угоду про допомогу російським окупантам
20 березня, 16:03