Папа Франциск призначив єпископом Шанхаю монсеньйора Йосипа Шень Біня, перевівши його з єпархії Хайменя в провінції Цзянсу.
Про це повідомляють Новини Ватикану.
Державний секретар Його Святості кардинал П'єтро Паролін розповів в інтерв'ю ватиканським ЗМІ, яке значення для відносин між Китаєм та Ватиканом має призначення нового єпископа Шанхая.
За його словами, насправді влада КНР вже перевела єпископа Шень Біня в Хаймень і повідомила про це Апостольський Престол, який, проте, ніяк не був залучений до ухвалення цього рішення. Після ретельного вивчення пастирської ситуації в Шанхаї, було вирішено підтвердити призначення.
Як і у випадку з монсеньйором Іоанном Пен Вейчжао – єпископом Юйцзяна (провінція Цзянсі) – «допоміжним єпископом єпархії Цзянсі», не визнаної Св. Престолом, у Шанхаї було зроблено призначення без участі Святішого Престолу. За словами держсекретаря Ватикану, в обох випадках «було порушено дух діалогу та співробітництва, встановлений між ватиканською та китайською сторонами і який знайшов підставу у Тимчасовій угоді (про призначення єпископів)». Таким чином, Папа Франциск прийняв рішення про зцілення канонічної ситуації через блага для єпархії Шанхая: «Святійший Отець мав переважно пастирську мету – дати можливість монсеньйору Шень Біню діяти спокійнішій обстановці, щоб проводити євангелізацію і сприяти церковній єдності».
На питання про те, які ще теми невідкладні для діалогу між КНР та Св. Престолом, кардинал відповів, що в першу чергу йдеться про три відкриті питання: перше – це створення єпископської конференції, друге – спілкування китайських єпископів з Папою та третє – сповіщення Євангелія. Ці питання взаємопов'язані, наголосив кардинал. За його словами, «китайські католики, також і ті, яких називають підпільними, заслуговують на довіру, тому що вони щиро бажають бути добропорядними громадянами і хочуть, щоб поважали їхню совість та їхню віру».